Connect with us

Софт

Librera Reader: читання книг в задоволення

Опубліковано

Можливість читати книги і журнали самих різних форматів на смартфонах і планшетах давно стала невід’ємною вимогою часу, і для цих цілей створено чимало програм. Однак багатьом книголюбам хотілося б мати на своїх гаджетах універсальну програму, яка мала б гарний дизайном з великою кількістю налаштувань, але в той же час була б проста і зручна у використанні.

Серед багатьох таких виділяється Librera Reader, що швидко розвивається на фоні решти “читалок” з Play market і вже встигла полюбитися багатьом користувачам.

Платформа : Android

Версія : 7.9.94

Російський інтерфейс : Так

Вимоги : Android 4.0+

Категорія : Книги та довідники

Ідея розробників об’єднати в одному додатку функціонал, що дозволяє однаково добре працювати як з PDF або DjVu, так і з текстовими форматами книг (ePUB, FB2, MOBI), впровадження постійних поліпшень і нововведень. Тому робота над додатком ніколи не зупиняється. Більш того, безцінною стає і допомога самих уважних її користувачів, що пропонують свої ідеї і намагаються знаходити помилки. Завдяки всьому цьому остання версія “читалки” в черговий раз готова здивувати новими можливостями.

Зміна колірної гами додатка

Якщо змінити колір теми додатка відповідно до особистих вимог (наприклад, на нічну  тему), може з’явитися необхідність в тонкій настройці кольору посилань як в інтерфейсі програми, так і всередині книг. Зараз читачам можна вибрати будь-який із запропонованих варіантів або ж задати своє.

У деяких випадках ця функція дуже допомагає поліпшити контрастність тексту, що, звичайно ж, позначається на комфорті при роботі з “читалкою”.

Кілька способів перегортання сторінок

До цього оновлення перегортати сторінки можна було трьома способами – звичними горизонтальними “свайпом” , клавішами регулювання гучності і за допомогою сканера відбитка пальця. Тепер в режимі “Книга” з’явилася можливість використовувати вертикальні свайпи, а також  стрілкою, що реагує на тапи, можна змінити напрямок гортання .

Трохи поліпшений алгоритм, який відповідає за перегортання сторінок простим дотиком пальця – чутливість до торкань стала вище.

Комфортна робота зі словниками

Одне з необхідних умов для більшості користувачів книжкових “читалок” – можливість використовувати словники, і ця функція вже давно реалізована. Всі наявні словники доступні в єдиному вікні, що спливає відразу після виділення тексту, причому іконка останнього використовувався для переміщається в самий початок рядка.

Однак читачі можуть переналаштувати дію на виділення слів, тоді переклад або значення слова будуть відкриватися без необхідності виконання проміжних дій. Для цього потрібно вибрати будь-який з встановлених словників – і призначити його словником за замовчуванням.

Крім того, на пристроях з FullHD і 2K дозволом словникова стаття тепер не займає весь простір екрану, і повернутися до тексту книги можна за допомогою тапа по будь-якій вільній від вікна області.

Деякі зміни торкнулися і двухсторінкового режиму читання, при якому виділення тексту на одній стороні екрану буде приводити до показу словникової статті на протилежній.

Число сторінок, що залишились до кінця розділу

В останньому оновленні до існуючих індикаторів додалося число в дужках, що інформує про  кількості сторінок, що залишилось до кінця розділу. Цю ідею запропонував один з користувачів “читалки”, і розробники відразу ж її реалізували. Відтепер легко зрозуміти, чи варто братися за нову главу, або краще відкласти читання до більш зручного моменту.

Ця функція активується в відповідному розділі налаштувань рядка стану. Але, щоб вона працювала коректно, необхідно включити відображення смуги прогресу, а також поставити галочки поруч з двома нижченаведеними пунктами, при цьому товщину смуги прогресу можна регулювати аж до нуля. Іншими словами, якщо хочеться бачити кількість сторінок до кінця розділу, але сама смуга тільки заважає або забирає корисну частину екранного простору, потрібно всього лише зробити значення останньої … нульовим!

Правильне відображення шрифтів книг

Чималим поліпшенням стала і правильна прорисовка відносних розмірів книжкових шрифтів.

Раніше розробники приводили шрифти до єдиного розміру (нормалізувати їх), що йшло врозріз з намірами видавців і авторів книг, які вкладають особливий сенс в використання різних розмірів шрифтів. Такий прийом дозволяє сприймати твір саме так, як воно було задумано.

За замовчуванням нормалізація шрифтів відключена, але якщо користувачі хочуть, вони можуть активувати цю опцію. Її легко знайти в розширених функціях програми.

Покращене форматування абзаців і сторінок

Додаток побудовано на складному універсальному двигуні, що має як переваги, так і недоліки. Наприклад, тільки Librera – на відміну від інших читалок – вміє показувати мініатюри сторінок для всіх книжкових форматів, а не тільки для PDF і DJVU.

Але іноді користувачі все ж знаходять помилки, які розробники стороннього движка не поспішають виправляти. Однією з таких стало зникнення однорядкових сторінок перед новим розділом (главою) книг, і все через некоректну обробки висячих рядків – widows і orphans. В оновленій версії цей недолік виправлений, і можна не побоюватися втратити нитку сенсу при читанні книг, в яких за задумом авторів певні глави закінчуються однорядковими фразами (Зінгер).

Крім того, усунуті і деякі проблеми в форматуванні абзаців, а також випадки, коли так звані hanging indents виходили за межі сторінок.

Підтримка користувальницьких CSS-кодів

Відомо, що інструкції до відтворення електронних книг знаходяться в CSS-коді (Cascading Style Sheet). Так ось, Librera дає можливість знаючим користувачам модифікувати цей код всередині самої програми. Для цього в розділі налаштувань  є спеціальний діалог редагування стилів.

Під час резервного копіювання даних програми CSS-код користувачів також буде експортований, що спростить перенесення налаштувань на інший пристрій.

 

Завантаження книг з хмарних сховищ Google Drive, Dropbox, OneDrive

Читати книги, розміщені на хмарних сервісах, було найбільш затребуваним проханням, і розробники її реалізували. Правда, ця функція поки доступна лише досвідченим користувачам, так як все ще знаходиться на стадії тестування.

Щоб нею скористатися, необхідно поставити галочку поруч з відображенням відповідної вкладки «Хмари», що знаходиться в лівому бічному меню. Після цього з’явиться можливість завантажувати на свої гаджети файли з трьох провідних хмарних сервісів – Google Drive, OneDrive і Dropbox.

підсумки

За минулі місяці додаток впоралося з багатьма труднощами, і зовсім скоро має порадувати читачів новими можливостями, в тому числі повноцінною синхронізацією даних між пристроями – прогресу читання, закладок, списку останніх книг.

“Читалка” як і раніше вдосконалюється, і тут багато в чому заслуга найактивніших її користувачів, які щедро діляться своїми ідеями і допомагають втілити їх в життя. Але навіть зараз Librera володіє такими можливостями, якими інші подібні програми похвалитися не можуть.

 

плюси :

  • дозволяє відкрити більшість популярних книжкових форматів;
  • володіє проробленим інтерфейсом;
  • містить велику кількість налаштувань для комфортного читання;
  • постійно розвивається відповідно до побажань користувачів.

мінуси :

  • довго відкриває FB2 і ePUB-книги великих розмірів, хоча повторне їх відкриття відбувається вже швидше;
  • не підтримує DOC і DOCX, але може відображати ці формати в бібліотеці, щоб їх можна було відкрити через інші програми;
  • НЕ синхронізує прогрес читання між пристроями.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

ПриватБанк, monobank і Ощадбанк змінять правила роботи

Опубліковано

ПриватБанк, monobank і Ощадбанк змінять правила роботи

Нацбанк України зробив постанову, згідно з яким всі банки зобов’язані доносити до клієнтів абсолютно всю інформацію, не приховувати будь-які відомості або прописувати їх в документах дрібним шрифтом. Головне завдання постанови НБУ – змінити систему інформування клієнтів банківських установ, які оформляють кредит або депозит, роблять відкриття / закриття рахунку, складають договір. Шляхом його прийняття хочуть виключити випадки приховування банками важливої ​​інформації для клієнтів.

Особливий акцент в постанові зроблений на заборону використання дрібного шрифту в тексті договорів. Тепер банкам заборонено робити дрібні непомітні виноски.
Не можна прописувати дрібним шрифтом інформацію про можливість продовження терміну дії депозиту без згоди клієнта або ціною додаткових послуг під час оформлення кредиту.

Банкам також заборонили включення в договір виносок і пунктів, що обмежують можливість клієнта до протидії фінансовим установам, наприклад, заборона на звернення до суду або подачу скарги.

НБУ ухвалив, що до 27 квітня банки зобов’язані змінити документи згідно з новими правилами.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Представлений Realme V15: 5G з AMOLED дисплеєм і швидкою зарядкою на 50 Вт

Опубліковано

Представлений Realme V15: 5G з AMOLED дисплеєм і швидкою зарядкою на 50 Вт

У Китаї анонсували Realme V15, який відкриває лінійку 5G-смартфонів Realme Koi. Як і очікувалося, сьогодні відбулася прем’єра Realme V15, який став родоначальником нової лінійки Realme Koi. Новинка стала наступником Realme V5, а пропуск відразу декількох цифр у назві варто трактувати, як показник чергового відчутного стрибка. Цікаво, що вже відомо, що наступна модель серії отримає назву Realme V25 як демонстрація того, як «семимильними кроками» еволюціонують пристрої компанії.

 

У числі ключових фішок Realme V15 виробник акцентує увагу на Super AMOLED-екрані, потрійний камері, апаратній платформі з підтримкою мереж 5G і швидкої зарядки потужністю 50 Вт.

Представлений Realme V15: 5G з AMOLED дисплеєм і швидкою зарядкою на 50 Вт

Отже, Realme V15 удостоївся 6,4-дюймового дисплея дозволом 2400х1080 точок з піковою яскравістю 600 ніт, частотою оновлення 60 Гц і частотою відгуку сенсора 180 Гц, чіпсета Dimensity 800U, 6/8 Гб оперативної пам’яті LPDDR4x і флеш-накопичувача UFS 2.1 місткістю 128 Гб. Для Селфі запропонували модуль на 16-мегапікселів і на тильній стороні встановили систему з трьох датчиків, де ключовий дозвіл 64-мегапікселя зі світлосилою f / 1.8, а доповнюює його шірік на 8 Мп (кут огляду 119 градусів) і сенсор для макрозйомки на 2 Мп .

Представлений Realme V15: 5G з AMOLED дисплеєм і швидкою зарядкою на 50 Вт

За автономність роботи Realme V15 відповідає акумулятор ємністю 4310 мАг і заявлена ​​підтримка швидкої 50-ватної зарядки. Але в комплекті зі смартфоном іде адаптер живлення на 65 Вт. Керує роботою апарату оболонка Realme UI 1.0, важить він 176 грам і його товщина склала 8,2 мм. Старт продажів смартфона в Китаї намічений на 14 січня. На вибір пропонуються дві модифікації з 6/128 Гб і 8/128 Гб пам’яті за ціною $ 217 (на старті продажів, потім цінник складе $ 232) і $ 310 відповідно.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi випустила перший ігровий настільний ПК з прозорою панеллю

Опубліковано

Xiaomi випустила перший ігровий настільний ПК з прозорою панеллю

Кілька днів тому Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Host-Ningmei-Soul-GI6, оснащений процесорами AMD Ryzen, за ціною від 2199 юанів ($ 317). Зараз в Китаї він продається вже від 1 799 юанів ($ 259, базова версія). Настільний комп’ютер має привабливий зовнішній вигляд, прозору кришку збоку і конструкцію з двома вентиляторами, яка забезпечує відносно хороші характеристики відведення тепла.

Ningmei-Soul-GI6 має три різні версії. Материнська плата у всіх трьох варіантах – ASUS Master Series A320 з: 5-кратної апаратної захистом, використанням багаторівневої ізоляції каналів і технології екранування звуку, для якісного відтворення та запису звуку під час ігор. Процесор від AMD – Ryzen 5 2600.

У базовій версії встановлені:

  • відеокарта ASUS Radeon RX550 4 Гб;
  • оперативна пам’ять 8 Гб (3200 МГц);
  • накопичувач 180 Гб (завдяки SSD-диска час завантаження комп’ютера становить всього 9 секунд).

Роздрібна ціна Lexiang Edition становить 3099 юанів ($ 447), а в даний момент можна купити ПК за 2599 юанів ($ 375). Він оснащений:

  • відеокартою Asus Radeon RX590 (8 Гб);
  • 8 Гб оперативної пам’яті (3200 МГц);
  • SSD-накопичувач 256 Гб.

Найдорожча версія замість 3499 юанів ($ 505) отримала цінник в 2999 юанів ($ 433). Вона оснащена:

  • відеокартою RX590 (8 Гб);
  • 16 Гб накопичувач (3200 МГц);
  • накопичувачем 512 Гб.

Xiaomi випустила перший ігровий настільний ПК з прозорою панеллю

Як бачимо, озвучені вище комбінації дозволяють досягати в грі PUBG частоти – 110 кадрів в секунду, на високих налаштуваннях.

Джерело

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
ПриватБанк виплатить клієнтам по 1500 гривень: як оформити через Приват24
MOBILZONE32 хв. тому

ПриватБанк виплатить клієнтам по 1500 гривень: як оформити через Приват24

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів
MOBILZONE45 хв. тому

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів

Багато чоловіків 5 лютого отримають штрафи до 25000 гривень від ТЦК: що відомо
MOBILZONE2 години тому

Багато чоловіків 5 лютого отримають штрафи до 25000 гривень від ТЦК: що відомо

В Україні вже розробили закон про відповідальність за банківські картки
MOBILZONE5 години тому

В Україні вже розробили закон про відповідальність за банківські картки

Українці обурені умовами пільгового тарифу від "Київстар": що відомо
MOBILZONE19 години тому

Українці обурені умовами пільгового тарифу від “Київстар”: що відомо

ПриватБанк запроваджує обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку
MOBILZONE22 години тому

ПриватБанк запроваджує обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку

Перейти на Windows 11 з Windows 10 стане простіше для українців: як це зробити
MOBILZONE22 години тому

Перейти на Windows 11 з Windows 10 стане простіше для українців: як це зробити

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка
MOBILZONE24 години тому

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка

Нові ліміти на перекази з картки на картку: кого це стосується
MOBILZONE1 день тому

Нові ліміти на перекази з картки на картку: кого це стосується

Vodafone запустив нову послугу для захисту абонентів: що відомо
MOBILZONE1 день тому

Vodafone запустив нову послугу для захисту абонентів: що відомо

До 15 січня українців отримають гроші на картку: хто отримає по 3000 гривень на картку
MOBILZONE4 дні тому

До 15 січня українців отримають гроші на картку: хто отримає по 3000 гривень на картку

Київський адвокат відмовився обслуговувати співробітника ТЦК, який побив людину з лозунгом гроші не проблема
MOBILZONE7 днів тому

Київський адвокат відмовився обслуговувати співробітника ТЦК, який побив людину з лозунгом гроші не проблема

У січні в “Резерв+” стане доступна функція на яку чекали всі українці
MOBILZONE3 дні тому

У січні в “Резерв+” стане доступна функція на яку чекали всі українці

Українці обурені умовами пільгового тарифу від "Київстар": що відомо
MOBILZONE19 години тому

Українці обурені умовами пільгового тарифу від “Київстар”: що відомо

Бюджетні тарифи від «Київстар», Vodafone та Lifecell: як зекономити на зв’язку
MOBILZONE5 днів тому

Бюджетні тарифи від «Київстар», Vodafone та Lifecell: як зекономити на зв’язку

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка
MOBILZONE24 години тому

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка

На сьогодні зареєструвати авто можна лише при купівлі з салону або з-за кордону: що відомо
MOBILZONE4 дні тому

На сьогодні зареєструвати авто можна лише при купівлі з салону або з-за кордону: що відомо

Ціна смартфонів Samsung Galaxy S25 стала відома незадовго до анонсу
MOBILZONE6 днів тому

Ціна смартфонів Samsung Galaxy S25 стала відома незадовго до анонсу

У "Дії" знову доступна корисна послуга для цифрових документів
MOBILZONE1 день тому

У “Дії” знову доступна корисна послуга для цифрових документів

Vodafone запустив нову послугу для захисту абонентів: що відомо
MOBILZONE1 день тому

Vodafone запустив нову послугу для захисту абонентів: що відомо

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.