Connect with us

MOBILZONE

Чи можна грати під час зарядки: перевіряємо дослідним шляхом

Опубліковано

Немає нічого гіршого для мобільного геймера, ніж телефон, який ось-ось розрядиться в самий напружений момент гри. Навіть якщо вдасться добігти до розетки або зовнішнього АКБ, виникає питання: чи можна продовжити Зарубу при зарядці? Адже в ресурсоємних хітах на кшталт PUBG корпус нагрівається пристойно, акумулятор теоретично може бабахнути … чи ні? Ризикнемо з редакційним Honor Play і на ділі дізнаємося, чи багато шансів залишитися без смартфона, граючи під час зарядки.

В чому проблема

Типовий літій-іонний акумулятор

Побоювання щодо палаючого корпусу легко зрозуміти: мовляв, залізо під час гейминга і так гріється неслабо, а тут ще й додається нагрів від струму, що надходить з електромережі. Діапазон робочої температури акумулятора на основі літію, які встановлюються в багатьох смартфонах, становить від -20 до +50 градусів за Цельсієм. Стандартний нагрів гаджета при “зарубі” в топові тайтли – близько 35-40 градусів.До літієвих АКБ мобільна електроніка комплектувалася батареями на основі нікелю. Вони мали більший діапазон робочої температури (від -40 до +60 градусів), але були громіздкими і витримували менше циклів заряду-розряду. Для найбільшої ефективності їх доводилося пару раз розряджати до нуля на початку експлуатації, а потім повторювати процедуру кожні 2-3 місяці. Літієві акумулятори такої турботи не вимагають.

Сьогодні автономність смартфонів практично не змінюється, але не треба думати, ніби батареї ніяк не вдосконалюються. Інженери приділяють увагу безпеці, особливо актуальною в контексті швидкої зарядки і тренда (вже, правда, не дуже актуального) на зменшення розмірів апаратів. І мова не тільки про тести АКБ на виробництві (пам’ятаєте у всіх сенсах бомбічну історію одного корейського бренду?). Позначається і поступовий перехід з літій-іонних батарей на літій-полімерні. Останні відрізняються підвищеною місткістю при тих же розмірах і великим числом циклів зарядки-розрядки.

Літій-полімерний АКБ

Сьогодні вдосконалюється не тільки технологія виробництва АКБ для гаджетів, але і їх перевірки. Будь-який поважаючий себе вендор проводить цілий ряд тестів безпеки, в який включені навантаження під напругою і перегрів, щоб переконатися: смартфон не задимиться, навіть якщо користувач буде запускати найбільш просунуті гри під час зарядки. Втім, довіряй, але перевіряй. Тому візьмемо мобільник, підключимо його до розетки і запустимо ресурсомісткі додатки.

 

На чому тестуємо

В якості піддослідного будемо використовувати Honor Play – апарат, створений для геймерів. Він, ясна річ, відповідно для цього укомплектований: флагманський процесор Kirin 970 з графічним прискорювачем Mali-G72 MP12 і 4 ГБ оперативної пам’яті. Батарея тут літій-полімерна, ємності 3750 мАг вистачає в середньому на 5 годин активної гри.

Більш того, телефон підтримує технологію GPU Turbo . Вона, як стверджують розробники, забезпечує приріст продуктивності в іграх до 60%, а енергоспоживання знижує на третину.

 

Гра на смартфоні під час зарядки

Для півгодинного тесту ми взяли тайтли, найбільш вимогливі з точки зору заліза, – Asphalt 9 і PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Asphalt 9 . У перші 15 хвилин температура досягла 40 градусів, після чого лише зрідка піднімалася на градус і все ж поверталася назад. Нагрівання відчувався руками, але тільки у верхній частині пристрою, тобто протилежної від гнізда зарядки. Там, де розташовується процесор, а не батарея.

PlayerUnknown’s Battlegrounds . Шутер «славиться» підвищеним навантаженням на CPU і GPU, тому його запуск викликав деякі побоювання. Проте Honor Play гідно впорався і з таким навантаженням: температура в піку досягла 44 градуса за Цельсієм, ну а середній стабільний показник – 42-43 градуси. Апарат нагрівся в тому місці, де знаходиться процесор, а не батарея. Очевидно, алюмінієвий корпус відмінно справляється з тепловідводом і не дає  перегріватися.

В обох випадках ніякого троттлінга не спостерігалося, гаджет зберігав стабільний рівень FPS, не даючи йому просідати. Про які-небудь гальмах, баги і тим більше відключеннях апарату, викликаних температурою, годі й казати.

 

висновок

Грати на сучасному смартфоні під час зарядки можна. Звичайно, ми перевірили це твердження тільки на одній моделі, але повторимося: кожен поважаючий себе вендор піклується про безпеку. Само собою, не варто забувати очевидне: під час гейминга телефон буде набагато довше заряджатися. Так що питання в зручності – можна ж і потерпіти півгодини (швидка зарядка все-таки), щоб продовжити грати в своє задоволення без проводів.

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Хлопці віком 17–25 років в Україні тепер автоматично ставляться на облік: в ТЦК можна не ходити

Опубліковано

Хлопці віком 17–25 років в Україні тепер автоматично ставляться на облік: в ТЦК можна не ходити

В Україні хлопці віком від 17 до 25 років тепер автоматично ставляться на облік у системі «Оберіг», що полегшує процес мобілізації та контролю. Згідно з новими правилами, цей процес відбувається без необхідності особисто відвідувати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Зміни дозволяють скоротити час та спростити процедури, оскільки вся інформація тепер зберігається в цифровому форматі в «Оберіг». Таким чином, система автоматично визначає кандидатів на облік, спрощуючи організацію мобілізації в умовах національної безпеки.

Це нововведення також сприятиме оперативнішій реакції на потреби обороноздатності країни.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Горошові виплати скасовують: натомість пропонують новий вид допомоги до 24 тисяч

Опубліковано

Горошові виплати скасовують: натомість пропонують новий вид допомоги до 24 тисяч

Держава переглянула підходи до надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, що призвело до зменшення кількості отримувачів з 2,6 мільйона до 1,2 мільйона. Про це повідомила перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак у коментарі для Радіо Свобода.

Як пояснила Марчак, мета змін не скорочення виплат, а встановлення балансу між підтримкою родин і стимулюванням їх до повернення до самостійного життя.

Хто продовжує отримувати допомогу

Допомогу держава й надалі виплачує найбільш вразливим категоріям переселенців:

  • пенсіонерам
  • особам з інвалідністю
  • одиноким матерям із дітьми
  • родинам, які не можуть віддати дитину до школи через відсутність офлайн навчальних закладів

За словами Марчак, із 3,5 мільйона ВПО близько 1,1 мільйона це люди без житла, з низькими доходами, які не мають змоги самостійно оплачувати оренду.

Кому допомогу скасували

Підтримку більше не отримують повні сім’ї, у складі яких є двоє працездатних батьків. Як підкреслила посадовиця, такі родини мають інтегруватися в громади. Дорослі повинні працевлаштовуватись, діти відвідувати садочки або школи, а сама родина орендувати житло, а не залишатися у місцях тимчасового проживання.

«Якщо не працювати і не шукати роботу, то стан вразливості не завершиться. Нам важливо, щоб дорослі почали планувати повернення на ринок праці», – наголосила Марчак.

Міністерство заохочує таких людей звертатися до центрів зайнятості, проходити перенавчання або переїжджати в інші регіони для працевлаштування за спеціальністю.

Оцінка омбудсмена

Зміни викликали критику з боку уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця. Водночас, за словами Марчак, міністерство провело з ним багато розмов і як видається, порозуміння було досягнуто.

«Ми хочемо підтримувати людей не лише грошима, а можливостями і умовами», – зазначила вона.

Що замість виплат

Держава впроваджує альтернативні інструменти підтримки ВПО:

  • житлова субсидія
  • програма «муніципальна няня» (до 24 тис. грн за догляд за трьома дітьми)
  • компенсація догляду за ВПО з інвалідністю (до 16 тис. грн)
  • психологічна і психосоціальна допомога

Марчак підкреслила, що головна мета не тимчасова фінансова підтримка, а створення умов для повноцінної інтеграції переселенців у нові громади.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

“Нова пошта” запустила нову програму для доставки: всього 1 гривня

Опубліковано

"Нова пошта" запустила нову програму для доставки: всього 1 гривня

Компанія “Нова пошта” розширила свою програму доставки для військових у співпраці з державним застосунком “Армія+”.

Військові тепер мають змогу відправляти й отримувати посилки у прифронтових регіонах лише за 1 гривню. Для цього необхідно скористатися мобільним додатком “Армія+”, де в розділі “Сервіси” доступна послуга “Плюси” з вибором доставки від “Нової пошти”.

Програма працює за принципом генерації штрихкодів безпосередньо в застосунку. Щомісяця кожен військовослужбовець може створити до трьох таких кодів, кожен з яких дійсний протягом семи днів. Якщо штрихкод не використано, він повертається у систему й може бути застосований іншими користувачами.

Серед технічних умов: вага відправлення не має перевищувати 30 кг, а доставка здійснюється до шести прифронтових областей – Сумської, Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської.

Окрім програми для військових, “Нова пошта” також продовжує підтримку волонтерів через Гуманітарну програму. У межах разового партнерства організації можуть отримувати до 10 промокодів щомісяця, а для тих, хто надсилає допомогу регулярно, діє розширена програма з додатковими умовами та збільшеною кількістю балів.

Також читайте:

Штучний інтелект Маска підтримав Україну: росіяни дуже обурені

Сотні кримінальних справ через перевищення повноважень ТЦК: скількох покарали

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
Хлопці віком 17–25 років в Україні тепер автоматично ставляться на облік: в ТЦК можна не ходити
MOBILZONE7 хвилин тому

Хлопці віком 17–25 років в Україні тепер автоматично ставляться на облік: в ТЦК можна не ходити

Горошові виплати скасовують: натомість пропонують новий вид допомоги до 24 тисяч
MOBILZONE5 години тому

Горошові виплати скасовують: натомість пропонують новий вид допомоги до 24 тисяч

"Нова пошта" запустила нову програму для доставки: всього 1 гривня
MOBILZONE6 години тому

“Нова пошта” запустила нову програму для доставки: всього 1 гривня

Суму можна скоротити вдвічі: до Резерву додали функцію оплати штрафу в 3 етапи
MOBILZONE7 години тому

Суму можна скоротити вдвічі: до Резерву додали функцію оплати штрафу в 3 етапи

Київстар попередив абонентів, чому зніматиме додаткову плату: плюс 70 грн до тарифу
MOBILZONE8 години тому

Київстар попередив абонентів, чому зніматиме додаткову плату: плюс 70 грн до тарифу

Для абонентів Київстар, Vodafone і lifecell спам-дзвінки залишаться в минулому, але доведеться розщедритися
MOBILZONE9 години тому

Для абонентів Київстар, Vodafone і lifecell спам-дзвінки залишаться в минулому, але доведеться розщедритися

Чому тисячі українців втрачають відстрочки: навіть догляд за рідними та навчання не рятує
MOBILZONE11 години тому

Чому тисячі українців втрачають відстрочки: навіть догляд за рідними та навчання не рятує

ChatGPT хитрістю змусили видати ключі для активації Windows: як отримати
MOBILZONE22 години тому

ChatGPT хитрістю змусили видати ключі для активації Windows: як отримати

Реклама в Telegram тепер показується навіть під час перегляду відео
MOBILZONE1 день тому

Реклама в Telegram тепер показується навіть під час перегляду відео

"Резерв+" перестав працювати: українців попередили, що робити у таких випадках
MOBILZONE1 день тому

“Резерв+” перестав працювати: українців попередили, що робити у таких випадках

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.