Смартфони лінійки Redmi завжди славилися низькою ціною і відмінними характеристиками. Вони отримали мало не культовий статус серед людей, які не люблять переплачувати за непотрібні функції. Через півроку після виходу вкрай вдалого і довгоочікуваного Redmi 5 компанія поспішає випустити на ринок шосту модель. Чи змогла новинка утримати звання «короля бюджетників» – читайте в огляді.
Технічні характеристики Xiaomi Redmi 6:
Екран: 5,45 ”, IPS, 1440х720, 18: 9, 295 ppi
Процесор: восьміядерний Mediatek Helio P22, до 2,0 ГГц
Графічний прискорювач: PowerVR GE8320
Операційна система: Android 8.1 Oreo
Оперативна пам’ять: 3/4 ГБ
Вбудована пам’ять: 32/64 ГБ
Підтримка карт пам’яті: microSD до 256 ГБ (окремий слот)
Починаючи з Redmi 3, апарати цієї серії виходили в металевому корпусі. Можна сказати, це стало візитною карткою лінійки. Поки конкуренти в бюджетному сегменті економили кожну копійку і використовували дешевий пластик, апарати від Xiaomi хизувалися алюмінієвими панелями. І ось традиція порушена: новинка повністю виконана з пластика. Ззаду Redmi 6 схожа на ультрабюджетний Redmi 4A, який представлений два роки тому. У них однакові лінії, що імітують вставки під антени. Навіть об’єктив камери зі спалахом встановлений так само, як в старому пристрої.
Велика частина передньої панелі зайнята 5,45-дюймовим екраном. На них фронтальна камера, розмовний динамік і LED-індикатор, який вміє сповіщати про пропущені події білим кольором.
Позаду – подвійна камера, спалах, основний динамік і сканер відбитків, що працює швидко і точно. У смартфоні повинна бути функція розпізнавання власника по обличчю, проте на момент тестування її не додали у глобальну прошивку. Розміщення спікера на задній стороні – не найкраща ідея. Коли смартфон лежить на столі екраном вгору, гучність дзвінка помітно знижується.
На правій грані розташовані клавіші гучності і кнопка живлення, на лівій – роздільні слоти під дві SIM і карту пам’яті.
Роз’єм Micro-USB і мікрофон знаходиться на нижньому торці пристрою, а вихід під навушники – на верхньому.
Ергономіка
У порівнянні з попередником, новий смартфон став помітно менше як по ширині, так і по висоті. Redmi 6 відмінно лежить в руці за рахунок невеликих габаритів і вигинів корпусу.
У більшості ситуацій їм зручно управляти однією рукою. Легко можна дотягнутися навіть до шторки сповіщень.
екран
Новинка отримала 5,45-дюймовий IPS-дисплей з роздільною здатністю HD + (1440×720) і співвідношенням сторін 18: 9.
Якщо придивлятися, можна розгледіти пікселі, проте на робочій дистанції їх не видно. Виробник застосував оптимальний для такої діагоналі розширення, щоб зменшити ціну і навантаження на процесор, а також поліпшити автономність.
В загальному екран хороший: під великими кутами не вицвітає, має достатній запас яскравості і відмінне олеофобне покриття. Є три режими відображення кольорів в налаштуваннях – теплий, стандартний і холодний.
інтерфейс
Redmi 6 працює під управлінням Android 8.1 Oreo з фірмовим інтерфейсом MIUI 9. Так як, уже багато було написано про неї і вже багатьом вона вже навіть встигла “приїстися” пройдемося по ключових особливостях системи.
Інтерфейс добре знайомий шанувальникам компанії. Він володіє величезними можливостями кастомізації, а також має багато корисних функцій. Наприклад, в смартфоні можна створити другий простір – окрему обліковий запис зі своїм набором додатків, файлів і акаунтів.
Є функція клонування додатків – можна зробити копію будь-якої програми для використання одночасно двох профілів в месенджері або соцмережах. За годину до того, як повинен продзвонити будильник, в шторці з’являється віджет, який нагадує про майбутній дзвінок і пропонує одним тапом вимкнути його. Таких зручних дрібниць в MIUI безліч.
Однією з найцікавіших особливостей останньої версії оболонки стали повноекранні жести. Це найкраща реалізація управління свайпом, яке використовується зараз в безрамкових смартфонах на Android. Крім того, що жести замість стандартних трьох кнопок краще розкривають потенціал Безрамковий екрану, вони ще й дають новий досвід взаємодії з мобільним пристроєм.
Кількість встановленого софта не переходить розумні межі. Крім кількох сервісів MIUI, в прошивці є сервіси Google, Facebook і офісний набір від Microsoft. Всі зайві програми можна видалити без рута.
Апарат в роботі
Redmi 6 отримав свіжий восьміядерний процесор Mediatek Helio P22 з частотою 2 ГГц, виконаний по 12-нанометровому техпроцесу.
Серед гіків є думка, що пристрої на Mediatek працюють набагато гірше, ніж аналогічні моделі на Qualcomm. І у них є хороші аргументи – дві однакові моделі Xiaomi на різних процесорах працювали абсолютно по-різному. І різниця була зовсім не на користь тайванського виробника чіпсетів. Вважається, що смартфони з Snapdragon працюють швидше, краще «тягнуть» ігри і довше тримають батарею.
Саме тому публіка так негативно сприйняла новий Redmi 6. Адже попередник працював на вдалому Snapdragon 450. Виходить, нова модель слабкіше попередньої, випущеної рік тому.
За рахунок великої частоти новинка показує непогані результати в AnTuTu. Однак 3DMark зриває маски: потужність відеоприскорювача невисока, і помітно поступається Redmi 5.
World Of Tanks Blitz: за замовчуванням гра запускається з мінімальними налаштуваннями графіки. Виставлення максимальних параметрів знижує частоту кадрів до 30-40 fps.
У «танках» з максимальними налаштуваннями графіки частота кадрів тримається на рівні 20 fps, падаючи до 10 fps в особливо напружені моменти.
PUBG буде працювати тільки з самих мінімальних налаштуваннях. Грати можна з невеликими пригальмовування, які не сильно заважають процесу королівської битви.
Великим плюсом нового смартфона стала відмова від версії 2/16 ГБ, яка морально застаріла в 2018 році. Тепер молодша модель радує співвідношенням 3/32 ГБ, а старша отримала 4/64 ГБ.
Інтерфейс працює спритно, однак через велику кількість анімацій процесор не завжди плавно прорисовує графіку гри. Також помітно лагає прокрутка в Play Market, Twitter, Instagram і деяких інших важких додатках. В іншому претензій немає – програми запускаються швидко і не вивантажуються з пам’яті завчасно.
Звук в динаміці середньої якості. У навушниках не вистачає запасу гучності – на максимумі хочеться додати ще пару поділок.
Камера
Новинка оснащена подвійною камерою – на 12 і 5 Мп. Другий модуль необхідний для портретного режиму – фото особи з красивим розмиванням фону.
Портрети виходять непоганими, з мінімальною кількістю шумів у світлу погоду.
Смартфони лінійки Redmi ніколи не славилися якістю зйомки, і «шістка» не стала винятком. Гаджет фотографує пристойно для недорогого пристрою, але не більше.
Основна камера не помиляється з експозицією і дозволяє отримувати приємні для ока знімки при хорошому природному або штучному освітленні. При нестачі світла знімки «шумлять» і втрачають деталізацію.
Фотографії на фронтальну камеру виходять середньої якості.
Камера вміє знімати відео з роздільною здатністю Full HD c частотою 30 кадрів в секунду.
бездротові інтерфейси
А ось тут все скромно. Wi-Fi модуль – найпростіший, без підтримки AC і 5 ГГц. Є Bluetooth 4.2 і FM-радіо. З мобільним зв’язком і виходом в Мережу проблем не було. NFC, звичайно ж, немає, а шкода.
Координати визначаються з високою точністю всього за кілька секунд «холодного» старту.
Автономна робота
Redmi 6 позбувся того, за що так любили смартфони цієї лінійки – високою автономності. Старички Redmi 3s і 4x показували рекорди роботи без підзарядки, залишаючи далеко позаду всіх своїх конкурентів в бюджетному сегменті.
Новинці видали акумулятор на 3000 мАг. Начебто нормальна ємність для типового гаджета 2018 року, проте за мірками попередніх моделей це сильний крок назад. В результаті у Redmi 6 штатний час роботи – один день активного використання, не більше.
Час гри в PUBG з включеним Wi-Fi і середнім рівнем яскравості витратив 18% заряду. Програвати відео в режимі «Політ» і на максимальному рівні яскравості смартфон здатний протягом дев’яти годин.
підсумки
Xiaomi Redmi 6 вийшов неоднозначним. Практично всі характеристики гірше, ніж у торішньої моделі. Замість металу в корпусі пластик, знизилася ігрова продуктивність і загальна швидкість системи, впав час автономної роботи. Єдиним плюсом можна було б назвати подвійну камеру, якої не було в Redmi 5, проте якість знімків від цього не покращився. Новинка точно знайде свого покупця, однак чи стане вона такою ж популярною, як інші смартфони лінійки Redmi – велике питання.
плюси:
великий обсяг вбудованої пам’яті;
швидкий сканер відбитків;
зручні жести управління.
мінуси:
пластиковий корпус;
слабший і менш енергоефективний процесор ;
батарея меншого об’єму, що також вплинуло на автономність в цілому;
Українці, які через війну були змушені залишити свої домівки, мають можливість отримати фінансову підтримку для оплати оренди житла. Прийом заявок здійснює благодійна організація «Право на захист» у декількох регіонах України.
Про це повідомляє пресслужба фонду.
Що відомо про фінансову підтримку на оренду
Цей проєкт реалізується за сприяння Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Отримати грошову допомогу для покриття витрат на оренду житла можуть мешканці п’яти областей:
Київ та Київська область;
Дніпропетровська область;
Полтавська область;
Кіровоградська область;
Запорізька область.
Основна мета програми — надати тимчасову фінансову підтримку ВПО, які мають намір досягти економічної незалежності. Це може бути підтверджено працевлаштуванням, запуском власної справи, здобуттям освіти або проходженням перекваліфікації.
Учасники програми мають самостійно знайти житло для оренди та сплатити перші два місяці проживання. Після цього витрати компенсуються в рамках ініціативи. Умовою участі є те, що раніше особа не отримувала аналогічної допомоги.
Хто може подати заявку і як це зробити
До участі в програмі запрошують:
переселенців і біженців, які наразі мешкають у тимчасових притулках та можуть бути виселені;
осіб, які повернулися з-за кордону або переселенців, що живуть у невідповідних умовах орендованого житла.
Для реєстрації необхідно заповнити онлайн-форму. Після її розгляду представники фонду проведуть співбесіду із заявником та ухвалять рішення щодо участі у програмі.
Фінансова допомога буде перерахована на цифровий гаманець Vibrant, зареєстрований на ім’я голови родини.
Ці смартфони відрізняються від решти за дизайном, підтримують Glyph-інтерфейс, а придбати новинки можна за ціною від 15 999 гривень.
Nothing Phone (3а) має над’яскравий 6,77-дюймовий AMOLED-дисплей з частотою оновлення 120 Гц та піковою яскравістю 3000 ніт. Новинка працює на базі 8-ядерного процесора Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3. Акумулятор на 5 000 мА·год забезпечує тривалу автономність, а заряд можна легко відновити завдяки підтримці швидкої зарядки потужністю 55 Вт. Круглий блок основної камери складається з 50 Мп камери з OIS, 50 Мп телефотокамери з оптичним 2х-зумом та 8 Мп ширококутної камери. Звісно, також є й 32 Мп фронтальна камера. TrueLens Engine 3 допомагає робити фотографії професійної якості, що вирізняються приголомшливою реалістичністю. Ця система поєднує в собі найсучасніші апаратні компоненти, найновіші алгоритми обробки зображень, можливості штучного інтелекту та багатокадрову технологію. Новинка підтримує 5G, має слот для однієї SIM-картки та захищена від пилу та вологи за стандартом ІР64. Nothing Phone (3а) з конфігурацією пам’яті 8+128 ГБ доступний у чорному та білому кольорах за 15 999 гривень, а модель із більшою кількістю пам’яті – 12+256 ГБ – у чорному, білому та блакитному кольорах коштує 17 999 гривень.
Nothing Phone (3a) Pro має аналогічні основні характеристики екрана, процесора та акумулятора. Основні відмінності між новинками – у блоці камер: у Pro-моделі встановлено камери флагманського рівня для чітких та яскравих світлин, а також зйомки відео. Модель отримала 50 Мп основну перископічну камеру Sony з потужним 3х-зумом. І фронтальна камера у Nothing Phone (3a) Pro – також на 50 Мп. Новинка доступна з конфігурацією пам’яті 12+256 ГБ у чорному та сірому кольорах, а її вартість становить 23 999 гривень.
Грошові перекази між банківськими картками залишаються одним із найпоширеніших способів розрахунків в Україні. Проте в окремих випадках, така здавалося б звична операція може спричинити блокування рахунку або навіть штраф до 34 000 грн.
Експерти ресурсу Pravo.ua роз’яснили, у яких ситуаціях перекази можуть мати юридичні наслідки.
Чи можуть оштрафувати за переказ з картки на картку
Сам по собі переказ між картками не є підставою для накладання штрафу — якщо дотримані усі вимоги чинного законодавства та банківських регламентів. Водночас існує кілька важливих моментів, які варто враховувати:
Податки. Якщо людина регулярно отримує великі суми на свою картку, податкова служба може зацікавитися джерелом доходів. У разі, якщо це прибуток, з якого не сплачено податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), можуть бути застосовані фінансові санкції.
Фінмоніторинг. Банки зобов’язані контролювати фінансову активність клієнтів. Якщо операція виглядає підозрілою або перевищує встановлену межу, фінансова установа може вимагати пояснення або документи, що підтверджують її легальність.
Хто може отримати штраф до 34 тисяч гривень
Санкції у вигляді штрафу накладаються лише у випадках порушення податкового законодавства. Зокрема, це може бути:
Отримання коштів від торговельної діяльності без реєстрації ФОП і сплати податків.
Переказ грошей на особистий рахунок підприємцем, якщо ці кошти пов’язані з бізнесом і не були задекларовані.
У таких випадках штраф становить від 17 000 до 34 000 гривень.
Коли банк може заблокувати рахунок
Фінансова установа має право тимчасово обмежити доступ до картки або окремої операції, якщо:
Поведінка клієнта виглядає нетипово: різкі зміни в обсягах чи частоті переказів.
Виявлені операції, що суперечать закону — наприклад, переказ коштів на рахунок підозрілої або забороненої організації.
Перевищено встановлений ліміт переказів, який діє у межах доби або місяця.
Щоб уникнути таких ситуацій, важливо завчасно ознайомитись із правилами банку та не ігнорувати податкові вимоги.
2 Comments