Connect with us

MOBILZONE

Чому починає тормозити смартфон?

Опубліковано

Тема, яку ми хочемо підняти сьогодні космічно обширна, та й проблема, винесена в заголовок, знайома користувачам не перший рік. Ви купуєте смартфон, він новий, гарний, продуктивний. Ви радієте йому, як найкращому другові, але через деякий час з ним щось відбувається: ваш улюбленець стає задумливим і забудькуватим, не тягне ігри, перегрівається а то і вимикається. Боляче і прикро спостерігати, як все це відбувається з колись спритним модним апаратом. Нічого не поробиш, моральний знос техніки зараз особливо помітний, адже технології навколо рухаються семимильними кроками. Звичайно, фінал все одно неминучий, але ми постараємося уповільнити цей процес, зберегти смартфон живучим і продуктивним якомога довше. Цікаво? Ловіть наші поради щодо продовження терміну життя свого гаджета.

фонові процеси
Ось вони, головні пожирачі вашої оперативки і затяті противники швидкодії. Ми не проти роботи у фоновому режимі, коли мова йде, наприклад, про месенджерах, навігаторах або інших програмах, де це дійсно необхідно. Але ж є й інші, які настирливо висять у фоні, шлють непотрібні повідомлення і навантажують оперативну пам’ять. Добре якщо ще не крадуть дані при цьому, і таке буває.
Що робити? Гарненько проревізуйте всі встановлені програми на предмет сміття. Видалити всі, що ви давно не користувалися. Обмежити роботу в тлі всього, що не здається вам досить важливим. З останнім пунктом на допомогу користувачу приходять сторонні додатки, наприклад, Greenify.

Фрагментація і знос пам’яті
Будь-які носії мають не нескінченний цикл запису / перезапису. Згодом окремі осередки пам’яті зношуються і стають недоступні для користувача. Знову ж, чим менше вільного місця на пристрої, тим довше будуть звернення до пам’яті. Середній термін життя внутрішньої пам’яті смартфона – близько 2-3 років.
Що робити? Нерозумно, напевно, радити не використовувати пам’ять, тому ми трохи уточнимо даний момент. Не перетворюйте смартфон під флешку, вдумливо використовуйте його ресурси, а для зберігання особистої бібліотеки / фонотеки / відеотеки завжди можна використовувати хмарні сховища, благо, в наш час вони в основному безкоштовні, а швидкісний інтернет легкодоступний.

Оновлення ОС і додатків
Оновлення – це прекрасно. Вони пропонують нам нові опції, анімації, елементи оформлення, більше процесів, які не потребують уваги користувача і інші плюшки, які гарні до тих пір, поки мощі вашого смартфона на них вистачає. На жаль, але з розвитком технічної складової, програми стають тільки прожорливее, а ось продуктивність вашого смартфона з віком не збільшується. Ось і виходить, що флагманський процесор, ще пару років назад рвалися бенчмарки як Тузик грілку, тепер здається неспішним, а нові ігри тепер запускаються тільки на середніх або низьких налаштуваннях графіки. Прикро? Природно. Виправити? На жаль немає.
Що робити? Ставитися до життя філософськи, менше залипати в ігри або подарувати свій смарт бабусі, а собі купити новий. Інший варіант – вдумливо ставитися до оновлень і спрямувати погляди на кастомниє прошивки, вони бувають спритніше офіційних збірок.

Знос батареї
Цей пункт звучить абсурдно тільки на перший погляд: згадайте хоча б недавній скандал примусовим зниженням продуктивності на iPhone. До речі, уважні читачі напевно пам’ятають, що ми описували і можливість зняти обмеження. Звідки ж ноги ростуть у цієї проблеми? Виявляється, знос батареї позначається не тільки на її ємності, але і на вольтажі. Нестабільність цього показника може привести до перегріву або навіть мимовільного виключення / перезавантаження пристрою. В даному випадку, саме перегрів і викликає лаги.
Що робити? Тільки міняти акумулятор, іншого виходу просто немає. Причому нова АКБ повинна бути тільки оригінальною, з відповідними вольтажем і ємністю. Немає можливості поміняти на таку – краще взагалі не міняти, інакше можна зробити ще гірше.

Фізичні ушкодження
Абсолютно непередбачуваний варіант. Але якщо ви вже вирішили всі описані вище проблеми, а бажаного швидкодії не отримали, значить настав час згадати все “польоти” свого гаджета. Скільки їх було? З якої висоти? На м’який килимок або на асфальт? Відколи, тріщини і подряпини це, звичайно, прикро, але це лише вершина айсберга. Цілком можливо, під час одного з таких падінь був пошкоджений який-небудь важливий компонент, наприклад, материнська плата, система охолодження або модуль камери, і тепер весь налагоджений механізм летить під укіс.
Що робити? Йти до надійного майстра. Чи не такого, який грошей візьме і скаже що все полагодив, а такого, який зможе провести грамотну діагностику і дійсно відшукати проблему.

Як бачимо, однозначно відповісти, чому смартфон гальмує дуже складно, так як причин маса і не завжди вони взаємопов’язані. Ми ж описали найпоширеніші варіанти. Боротися з цим можна і, мабуть, навіть потрібно. Якщо ваш апарат відносно новий і проблема морального зносу його не стосується, швидше за все вам вдасться повернути колишню швидкодію, в іншому випадку – хоча б підтягнете наявні показники, все ж краще ніж нічого.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

З 1 червня в Україні вступлять в силу нові ліміти на перекази між картками

Опубліковано

З 1 червня в Україні вступлять в силу нові ліміти на перекази між картками

З 1 червня 2025 року в Україні будуть введені нові обмеження на грошові перекази між банківськими картками.

Ще в грудні 2024 року більшість українських банків і фінансових установ підписали меморандум «Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських послуг», метою якого є боротьба із зловживаннями через так звані «дроп-схеми», які дозволяють нелегально переводити великі суми коштів.

В рамках цього меморандуму банки зобов’язалися класифікувати своїх клієнтів за рівнем ризику (низький, середній, високий) і встановити відповідні ліміти на перекази між картками. Тому з 1 лютого 2025 року було запроваджено наступні обмеження:

  • Для клієнтів з низьким і середнім рівнем ризику — до 150 тис. грн на місяць;
  • Для клієнтів високого ризику — не більше 50 тис. грн на місяць.

Що зміниться з 1 червня

З 1 червня 2025 року ліміти для клієнтів з низьким та середнім рівнем ризику зменшаться до 100 тис. грн на місяць. Ліміти для клієнтів високого ризику залишаться без змін (50 тисяч).

При цьому є можливість збільшити особистий ліміт, якщо клієнт надасть банку документи, що підтверджують законність джерела його доходів.

Хто не підпадає під нові обмеження

Ці ліміти не стосуватимуться таких випадків:

  • Якщо клієнт отримує кошти на зарплатну або соціальну картку;
  • Якщо транзакції здійснюються з депозитних або кредитних рахунків;
  • Для волонтерів та благодійних організацій;
  • Під час переказів між власними рахунками в одному банку.

Якщо ліміт був перевищений, то банк може перевірити особу на законність коштів.

І для підтвердження джерела доходу клієнти можуть надати:

  • Податкові декларації;
  • Довідки про доходи (наприклад, зарплатні відомості);
  • Форми ОК-5 та ОК-7 з Пенсійного фонду;
  • Документи, що підтверджують волонтерську діяльність.

Важливо зазначити, що зниження ліміту було анонсовано заздалегідь, а саме ще 1 лютого під час підписання меморандуму. Також роз’яснення було надано Національним банком, щоб громадяни мали достатньо часу для підготовки.

Нагадуємо, що відповідно до українського законодавства всі грошові розрахунки повинні проводитися виключно в гривні, за винятком специфічних випадків, таких як іноземні інвестиції, операції з цінними паперами та надання окремих банківських послуг.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Нові функції у додатку “Резерв+”: що зміниться

Опубліковано

Нові функції у додатку “Резерв+”: що зміниться

Міністерство оборони України оголосило про запуск нових можливостей у застосунку “Резерв+” та запросило охочих користувачів долучитися до бета-тестування.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, наголосивши: «Запускаємо нові послуги в Резерв+. Долучайтесь до бета-тестування, щоб зробити їх ще зручнішими».

Таким чином, в Міністерстві оборони хочуть запровадити чотири нові послуги, які проходять етап тестування, а саме:

  1. подання заяви на відстрочку на підставі висновку військово-лікарської комісії (ВЛК);
  2. можливість оформити відстрочку для одного з батьків неповнолітньої дитини, якщо інший перебуває на службі;
  3. відображення даних про інвалідність;
  4. надання інформації про причини порушення військового обліку.

Приєднатися до тестування можна, заповнивши форму за посиланням: bit.ly/3Z5HsCL.

Раніше наша редакція розповідала, що Кабінет Міністрів оновив порядок проходження ВЛК. Тепер електронне направлення на медичну комісію можна буде сформувати без підпису керівника ТЦК, якщо особа самостійно ініціює проходження ВЛК. Це нововведення спрямоване, щоб особа не чекала коли повістку на ВЛК схвалять в ТЦК, а сама людина в будь-який момент зможе пройти медичну комісію коли її буде зручно.

Також читайте:

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто

Із 1 вересня в школах будуть готувати до нових реалії: учнів навчатимуть військової підготовки

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У Приват24 з’явилася можливість придбати eSIM: які оператори доступні

Опубліковано

У Приват24 з’явилася можливість придбати eSIM: які оператори доступні

ПриватБанк стає все більш функціональним і тепер клієнти банку мають можливість придбати цифрову SIM-карту (eSIM) безпосередньо в додатку “Приват24”. Послуга наразі доступна для абонентів lifecell та Kyivstar.

Про це повідомила прессслужба ПриватБанку.

Згідно з офіційною інформацією, понад 13,5 мільйона користувачів мобільного додатку Приват24 тепер можуть у кілька кліків підключитися до lifecell або Kyivstar, активувавши eSIM прямо зі свого смартфона.

Як оформити eSIM у Приват24

Процес підключення простий і складається з кількох кроків:

  • Зайти в розділ сервісу eSIM;
  • Обрати мобільного оператора та тариф;
  • Сплатити покупку банківською карткою;
  • Отримати QR-код на електронну пошту для активації eSIM на телефоні.

Що таке eSIM і в чому її переваги

eSIM (embedded SIM) — це цифрова SIM-карта, вбудована безпосередньо в смартфон або інший пристрій, яка не потребує фізичного встановлення. Вона виконує ті ж функції, що й звичайна SIM-карта, але активується через програмне забезпечення. Такий формат забезпечує більшу зручність, дозволяє користуватися кількома номерами одночасно, комбінувати фізичну SIM із цифровою, а також підвищує рівень безпеки, оскільки eSIM неможливо витягти або замінити у разі втрати чи крадіжки пристрою.

Також читайте:

Найдешевші тарифи Lifecell, Київстар та Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії

Найбюджетніший тариф від Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
З 1 червня в Україні вступлять в силу нові ліміти на перекази між картками
MOBILZONE52 хв. тому

З 1 червня в Україні вступлять в силу нові ліміти на перекази між картками

Нові функції у додатку “Резерв+”: що зміниться
MOBILZONE2 години тому

Нові функції у додатку “Резерв+”: що зміниться

У Приват24 з’явилася можливість придбати eSIM: які оператори доступні
MOBILZONE3 години тому

У Приват24 з’явилася можливість придбати eSIM: які оператори доступні

Абонентам lifecell підготували "подарунок": чого чекати
MOBILZONE5 години тому

Абонентам lifecell підготували “подарунок”: чого чекати

Xiaomi випустила дві нові ТВ-приставки Smart TV Box
MOBILZONE18 години тому

Xiaomi випустила дві нові ТВ-приставки Smart TV Box

В Україні запровадили штрафи за незареєстрованих собак: до 1020 гривень
MOBILZONE20 години тому

В Україні запровадили штрафи за незареєстрованих собак: деталі

Україна вела таємні переговори з Росією протягом усієї війни: нардеп
MOBILZONE21 годину тому

Україна вела таємні переговори з Росією протягом усієї війни: нардеп

Маєте гроші на картці - сплачуйте податок: за які перекази доведеться відзвітувати
MOBILZONE22 години тому

Маєте гроші на картці – сплачуйте податок: за які перекази доведеться відзвітувати

Київстар надає абонентам 90 днів безкоштовного доступу до послуги: як скористатися
MOBILZONE23 години тому

Київстар надає абонентам 90 днів безкоштовного доступу до послуги: як скористатися

Мобілізація в Україні: де ще перевірятимуть чоловіків, окрім вулиць
MOBILZONE24 години тому

Мобілізація в Україні: де ще перевірятимуть чоловіків, окрім вулиць

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.