Відтепер статус «людини з інвалідністю», можна отримати протягом 30 днів.
Кабмін схвалив ініціативу Департаменту у справах ветеранів, щодо спрощення порядку оформлення та визначення статусу людини з інвалідністю внаслідок війни та членів сімей загиблих військовослужбовців. Про це повідомляє Міністерства у справах ветеранів.
“Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України, процес отримання статусу інвалідності став набагато складнішим і в деяких випадках процес займає більше ніж 7 місяців. У результаті люди з інвалідністю та сім’ї загиблих мали обмежений доступ до гарантованих пільг та послуг від держави», – повідомляє пресслужба Мінветеранів.
Відтепер є два способи отримати статус протягом 30 днів:
- У паперовому вигляді – через ЦНАП, незалежно від зареєстрованого місця проживання.
- Електронна форма – через е-кабінет порталу «Дія» або Національний єдиний реєстр ветеранів (електронна версія наразі розробляється).
Пресслужба зазначає, що окрім заяви із зазначенням відомостей, необхідних для надання статусу, фактично більше нічого не вимагається.
“Збір відсутніх документів покладається не на ветерана чи сім’ю загиблого, а на компетентні органи. Вони мають право отримати повний пакет документів від уповноважених органів або посадових осіб”, – зазначили у відомстві.
В Міністерстві цифрової трансформації розповіли, що вони доопрацьовують електронний формат подачі для отримання статусу інвалідності. Таким чином найближчим часом з’явиться технічна можливість отримання статусу «в один клік».
В Мінцифрах також зазначили, що на першому етапі е-заява буде доступна для військовослужбовців силових структур, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, та сім’ї загиблих захисників.
Примітно, що порядок подання заяви через ЦНАП застосовано до всіх категорій, у тому числі до добровольців-захисників серед цивільного населення, представників волонтерських організацій та інших цивільних осіб, які захищають країну та отримали інвалідність внаслідок війни.
Також читайте:
Які нові зобов’язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі та наслідки неявки у ТЦК.
В Міноборони прокоментували проходження повторної ВЛК для українців з інвалідністю.
Leave a Comment