В Україні запровадять соціальну оренду житла: що це таке, і на кого буде розраховано

Голова комітету ВР Олена Шуляк розповіла, що в Україні планується запровадити соціальну оренду житла.

Даний вид оренди, надаватиметься малозабезпеченим сім’ям. При цьому квартплата від орендаря буде надходити на муніципальний рахунок і буде використовуватися для модернізації вже наявного муніципального житла, або на будівництво нового.

Механізми соціальної оренди досить популярні в країнах ЄС, але Україні необхідно його адаптувати під себе та закріпити правову основу. За словами очільниці, створення такого механізму оренди житла нині, як ніколи, на часі.

Переваги соціального житла:

  • Соціальне орендне житло належить місцевій владі й не є приватним;
  • Орендна плата за таке житло значно нижча;
  • Сім’ї можуть проживати в таких квартирах тривалий час. Їх попросять звільнити приміщення лише в тому разі, коли доходи сім’ї зростуть і дозволять комфортно винаймати приватне житло.

Звідки взяти гроші на створення фонду оренди?

Необхідне для цього фінансування може бути отримане зокрема шляхом арештованих активів РФ за кордоном. Йдеться про десятки мільярдів доларів.

«Треба створити умови для повернення громадян додому. І для цього потрібні кошти, які ми матимемо, якщо передадуть заморожені активи. Ми готові обговорити й конструктивні варіанти. Наприклад, можна передати не самі активи, а доходи від них. Тобто самі активи залишаться за кордоном, але служитимуть українським інтересам. Зараз ми знаходимося в стадії активних переговорів з цього приводу. “, – сказала Олена Шуляк.

Крім того, Шуляк зазначив, що створення фонду соціального житла передбачає не лише будівництво нового житла, а й реконструкцію та модернізацію наявних об’єктів, які зараз простоюють. У кожному місті є чимало таких об’єктів, які міцно стоять і жодним чином не використовуються більше десятиліття.

Також читайте:

Деякі пенсіонери, особливо це стосується внутрішньо переміщених осіб, отримають грошову допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП).

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.