Міністерство оборони разом із партнерами створило інструмент військового обліку громадян – реєстр «Оберіг». Його ціль повна цифровізація військової справи та запобігання корупції.
Як зазначають у Міністерстві оборони України, електронний реєстр «Оберіг» призовників, військовозобов’язаних і резервістів є інструментом військового обліку громадян. Перш за все, він спрямований на зменшення кількості помилок, спричинених людським фактором, і збереження національних і людських ресурсів за допомогою цифровізації.
Основною перевагою в Міноборони називає запобігання корупції.
«За допомогою реєстру, кожен крок зміни даних, можна відстежувати та підтверджувати електронними підписами», – йдеться у повідомленні.
Наразі в Міноборони разом із партнерами працюють над створенням електронної військово-облікового документа. Це витяг з реєстру, де буде вказано чи стоїть чоловік на військовому обліку, де він зареєстрований і його придатність до служби тощо.
Нагадуємо, що до системи “Оберіг” внесена інформація з наступних державних реєстрів:
Міністерство охорони здоров’я – передало дані номерів, електрону пошту, відомості про стан здоров’я тощо. Тобто, вся інформація, яка є у сімейного лікаря.
Міністерство внутрішніх справ передало наступну інформацію:
- Наявність (відсутність) судимості;
- Відомості про володіння транспортним засобом, інформація про водійські права.
- Дозвіл на зброю
Державна податкова служба – надала інформацію про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посаду).
Міністерство освіти – передало інформацію де чоловік навчається, коли закінчує навчання, чи здобуває другу вищу освіту тощо.
Також читайте:
У Верховній Раді назвали головну мету нового закону про мобілізацію
Бронювання за гроші, які професії зможуть “відкупитися” від мобілізації.
Leave a Comment