У Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядають поправки до законопроєкту №10449, який спрямований на посилення мобілізаційних заходів. Про критерії виключення осіб від призову до Збройних Сил України інформував депутат від фракції “Голос” Роман Костенко.
Зазначено, що в парламенті затвердили звільнення від призову під час мобілізації наступних соціальних груп громадян:
• Українці, в яких є дитина/діти, батько чи мати яких померли, зникли безвісти або позбавлені батьківських прав.
• Багатодітні батьки, які утримують трьох і більше дітей віком до 18 років. Виняток – боржники за аліментами довше трьох місяців.
• Члени сім’ї українців з інвалідністю І та ІІ груп.
• Опікуни, опікуни, прийомні батьки, патронатні вихователі, батьки-вихователі, які містять дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей-сиріт до 18 років.
Члени Комітету також розглянули розширення повноважень поліції та прийшли до висновку, що правоохоронці не повинні вручати повістки. Однак вони можуть разом зі співробітниками ТЦК сповіщати військовозобов’язаних українців та резервістів, а також документувати процес перевірки документів на фото та відео.
Полковник СБУ Роман Костенко уточнив, що його колеги підтримали пропозицію надати право особам, засудженим до випробувального строку та звільненим від відбування покарання, бути мобілізованими та приєднатися до армії. Також було прийнято рішення щодо бронювання чоловіків, але нардеп не розкрив подробиць. Залишилося обговорити положення щодо виконання військово-транспортного обов’язку та ротації, які не були включені до законопроєкту. Нагадаємо, що Рада ухвалила новий законопроєкт у першому читанні 7 лютого. На другому читанні депутати подали 4195 поправок.
Leave a Comment