З предметів розкоші пристрій доступний кожній людині. Саме так я б охарактеризував сучасні очисники. З моменту появи їх на полицях магазинів минуло близько двох років, але мені не давали шансу протестувати ці девайси. Тому коли з’явилася можливість я з цікавістю приступив до знайомства, щоб допомогти тим, хто також як я колись сумнівається, а чи є реальна користь від очищувача повітря в сучасній квартирі.
Ділиться досвідом, я буду на прикладі очищувача повітря Air Purifier Е1 від Smartmi. Пристрій постачається в невеликій коробці в комплекті з інструкцією, дюбелями та шурупами. Комплектація передбачає можливість кріплення на стіну, але я використовував очищувач повітря в варіанті підлоги, щоб швидко переносити його з кімнати в кімнату (благо вага в 2,8 кг це дозволяє).
Принцип роботи всіх очищувачів приблизно однаковий. Пристрій всмоктує повітря, проганяє його через фільтр і видує назовні. Але щоб не витрачати гроші на черговий “вентилятор”, рекомендую заздалегідь ознайомитися із системою фільтрації. У моєму Air Purifier Е1 вона багатоступінчаста, HEPA-фільтр займає всю площу пристрою. У конструкції фільтра використовується активоване вугілля, тому очищувач поглинає різні частинки повітря розміром до 0,3 мкм, серед яких:
- Пил
- Пилок рослин (алергіки зрозуміють)
- Вовна свійських тварин
- Дим
- Вихлопні гази машин
- Неприємні запахи міста
Очисник повітря має три режими роботи, якими можна керувати через програму. До речі, підключити Air Purifier Е1 можна до системи розумного будинку, а також Apple HomeKit. Фільтр не доведеться постійно змінювати, адже його заміна буде актуальна приблизно раз на півроку, але сама програма підкаже коли це необхідно зробити, адже сценарії використання у кожного свій.
Радіус дії очищувача повітря обмежений (у моєму випадку це площа до 18 квадратних метрів), тому було б чудово, якби у майбутньому виробники вбудували у корпус батарею. З підключенням до розетки все набагато простіше, згодніший, але з акумулятором було б куди зручніше.
Щоб відповісти на запитання: “А чи є користь?” Наведу приклад: Я максимально погано переношу пил і погано провітряні приміщення, тому (особливо коли сплю) прочиняю вікна.
Заради експерименту зачинив вікно у спальні, увімкнув тихий режим на очищувачі за півгодини до сну і виспався без жодних проблем.
Тому можу рекомендувати цей тип пристроїв не тільки алергікам, а й людям, які просто хочуть, щоб у будинку було чисте, приємне повітря.
Leave a Comment