Громадяни України з 1 липня мають сплачувати податки за зайві квадратні метри свого житла. Про це нагадала представниця Асоціації правників «Вертикаль» Марія Левченко.
Заплатіть за «надлишки»
Йдеться податок на об’єкти нерухомості, розмір яких перевищує встановлені нормативи. Це квартири площею понад 60 кв. м та будинки площею понад 120 кв. м. За наявності кількох видів житла податок сплачуватиметься, якщо їх сумарна площа перевищує 180 кв. м.
За словами Марії Левченко, сплатити податки слід протягом 60 днів після отримання відповідної квитанції. Вона мала прийти до 1 липня за юридичною адресою. Проте українці, які не отримали сповіщення, не звільняються від оподаткування.
«Якщо ви не отримали квитанцію, то, щоб уникнути утворення заборгованості, вам слід самостійно звернутися до податкової інспекції», — зазначила правозахисниця.
Про які суми податку на житло йдеться
Наголошено, що податок прив’язаний до мінімального розміру оплати праці за рік, за який потрібно внести оплату. Він становить 1,5% мінімальної зарплати.
2022 року вартість одного зайвого квадратного метра склала 97,5 грн.
А 2023-го мінімалка зросла до 6700 грн — і максимальна ставка податку на нерухомість не повинна перевищувати 100,50 грн/кв. м.
Податківці розраховують суму податку на нерухомість фізичних осіб.
Кожен власник може самостійно розрахувати суму.
Наприклад, людина, яка має приватний будинок площею 136 кв. м, має заплатити за 16 кв. м з огляду на те, що неоподатковувана площа будинку становить 120 кв. м.
Так, розмір податку буде таким: 16х100,5 грн. = 1608 грн.
У період військового стану власники зруйнованих будинків, нерухомості на окупованих територіях та житла, де йдуть бойові дії, звільнено від сплати податку.
Leave a Comment