В Україні є чимало категорій соціальних виплат для дітей. Їх отримують як неповні сім’ї, так і ті, де є мама та тато. Базові виплати отримують абсолютно всі українські сім’ї одразу після народження дитини та протягом наступних трьох років. Ті діти, які не мають батьків, а також діти з малозабезпечених сімей претендують на допомогу аж до моменту, поки їм не виповниться 23 роки. Саме їм зараз планують збільшити розмір допомоги.
Який розмір допомоги
У Міністерстві соціальної політики заявили, що планують збільшити розмір стипендій для дітей-сиріт, а також дітей, які мешкають у незаможних сім’ях.
Це стосується таких категорій громадян:
- Дитина, яка не має батьків і позбавлена батьківського піклування на момент, поки їй не виповниться 18 років, отримуватиме щомісяця 5 891 гривню. А ті, кому від 18 до 23 років, отримуватимуть 5582 гривні.
- Діти, які проживають у малозабезпечених сім’ях, та студенти профтехучилищ отримуватимуть по 1335 гривень. Учні у вищих навчальних закладах матимуть по 1770 грн.
Щоправда, для студентів є кілька вимог. Щоб отримувати стипендію, особи не повинні мати жодної заборгованості за результатами семестру. Мати хорошу успішність і не мати поганих оцінок.
Українцям допомагатимуть перейти працювати в ІТ сферу
Стипендії чи гранти у розмірі 30 тисяч гривень можуть одержати й інші жителі України. Ті, хто готовий змінити свою професію та вивчити ІТ-спеціальність. Про новий проект повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмігаль.
Він зазначив, що:
- близько 60 тисяч українців матимуть змогу скористатися новою ініціативою;
- витратити отриману суму можна виключно на курси, які запропонує Міністерство цифрової трансформації.
Leave a Comment