З початку війни кількість переселенців в країні різко зросла. Громадянам довелось шукати більш безпечних куточків країни, а уряд вирішив допомагати переселенцям. Проте, держава попереджає, яким українцям краще добровільно відмовитись від допомоги.
Це пов’язано з тим, що багато ВПО, які повернутись до дому не скасували статус. Такі дії можуть закінчуватись штрафами. ВПО повинні повідомляти про зміну свого місця проживання структурний підрозділ з питань соцзахисту населення за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня їхнього прибуття на нове місце. Якщо переселенці вже повернулись до дому, то вони повинні повідомити про це структурний підрозділ з питань соцзахисту населення вже за місцем отримання довідки не пізніше ніж за 3 дні до дати від’їзду.
Якщо ж переселенці будуть «без діла» отримувати кошти, то їх доведеться повернути державі. Статус буде вважатись скасованим, якщо:
- переселенець подав заяву про відмову від довідки ВПО;
- переселенець скоїв кримінальний злочин;
- громадянин повернувся на своє місце проживання;
- громадянин виїхав за межі України на місце проживання;
- громадянин надав неправдиву інформацію, яку було виявлено.
Щоб самостійно скасувати статус потрібно:
- подати повідомлення за місцем отримання довідки ВПО;
- подати повідомлення щодо повернення у постійне місце проживання;
- через програму “Дія” подати повідомлення.
Зазначається, що повідомити про зміну місця проживання ВПО зобов’язані заздалегідь. Попередити їх повинні працівники соцзахисту, коли ті оформляли їм довідку ВПО.
Leave a Comment