З початком нового року податкова служба взялась за сильніший контроль гаманців українців. Тому, кожному доведеться сплачувати податки.
Деталі
Офіційний прибуток громадян почнуть зрівнювати з їх витратами. Якщо сума незадекларованої різниці буде значною, то вас попросять сплатити податок. Якщо ви не можете обґрунтувати та пояснити джерело надходження коштів — сплатіть податок на різницю.
Під податки можуть потрапити такі прибутки:
- незалежна проф.діяльність. Це стосується, наприклад, майстрів, що працюють вдома.
- прибуток від неофіційного роботодавця;
- кошти, які ви отримали з-за кордону;
- подарунки;
- дохід від інвестицій та оренди;
- неофіційні кошти, які ви отримали на допомогу;
- відстоток від продажу нерухомості.
Вам не доведеться сплачувати за дрібні активи: один автомобіль, житлова площа до 120 квадратів та заощадження до 400 тисяч гривень. Якщо ж українець маж вище перераховані активи, та не надасть до 2022 року декларацію, то йому доведеться сплатити:
- 5% податку різницю за нерухомість, валюту, авто, права інтелектуальної власності, майно юридичних;
- 2,5% із ОВДП;
- 10% з решти власності.
Вартість подарунків не повинна перевищувати 1625 гривень. Про це розповів Андрій Журбенко, молодший юрист компанії «Тарасов і партнери». Юрист підкреслив, що подарунки не оподатковуються, якщо їх вартість не перевищує 25% від мінімальної зарплати.
«Якщо звичайна людина отримає подарунок на суму понад 1625 грн, за умови, що про подібний подарунок ніхто не знає, і він ніде у податкових документах не відображений, то контролюючий орган навряд чи відстежить отримання такого подарунка», – підкреслив Журбенко.
Leave a Comment