Чому варто абонентам Київстар, Vodafone та lifecell привязати SIM-картки до паспорта

Українка влипла у борги через неприв’язку SIM-картки до паспорта Українка поскаржилася на дії шахраїв, через які вона стала боржником у кількох мікрофінансових організаціях. Про це вона написала у своєму Facebook.

“06/01/2022 о 13:… мій телефон деактивували, одразу після цього на “Дію” почали приходити запити від УБКІ про мою кредитну історію. О 14:08 мій номер телефону був мною відновлений у відділенні Київстару і прив’язаний до мого паспорта” , – розповіла дівчина.

Однак із цього моменту почалося найцікавіше. Виявилося, що на її номер телефону шахраї встигли відкрити кредити у кількох МФО. Поки дівчина добиралася до відділення поліції, сума, яку зловмисники встигли взяти в кредит, зросла з 1500 гривень до 6200 гривень. Цю ж суму вона вказала у заяві до правоохоронних органів.

“Наступного дня мені прийшли повідомлення про те, що ще в кількох “підприємствах” на моє ім’я було оформлено кредит”, – зазначила вона.

Виявилося, що кредити шахраї оформили ще у двох компаніях – Бистрозайм та Форза. На запит про дії зловмисників у компаніях допомогти не змогли і порадили звертатися до поліції.

“Я звернулася до УБКІ із запитом про те, що були скоєні шахрайські дії, та попросила деактивувати можливості надання інформації для кредиторів, також був встановлений Статус Контроль та опція Фріз (ця опція повідомляє всім, хто надає запит на мою кредитну історію про те, що я не бажаю отримувати кредити)”, – розповіла дівчина.

Також вона вирішила зв’язатися з мобільним оператором щодо того, коли відновлювалася її СІМ-картка. Виявилося, що Київстар видав нову сімку зловмисникам 6 січня, за кілька годин до того, як почали надходити повідомлення про видачу кредитів.

У Київтсарі зазначили, що заява про відновлення СІМ-картки була надана за правилами компанії – телефоном.

“Звідки локаційний дзвінок мені не повідомили, оскільки цю інформацію надати не можуть, порадили звернутися до поліції. Паралельно я зателефонувала до кіберполіції, де мені рекомендували звернутися до відділення поліції м. Львова, бо саме туди буде направлено моє звернення”, – зазначила Українка.

У результаті в одній із МФО дівчині повідомили останні цифри картки, на яку видавалися кредити, виявилося, що вона не має таких рахунків.

“Станом на даний момент хтось від мого імені набрав солідну суму по всіх можливих “підприємствах”, я взагалі не розумію як так можна, але цього я вже ніколи не дізнаюся. Тому будьте обережні, прив’язуйте свій телефон до паспорта!” , – порадила дівчина.

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.