В Україні продадуть ПриватБанк і Ощадбанк: що чекає клієнтів

В Україні в найближчі кілька років держава продасть левову частку своїх банків. Зокрема, з молотка підуть ПриватБанк і Ощадбанк. Однак на клієнтів таке рішення не відобразиться. Про це йдеться в матеріалі Айтіпедії. Відповідна стратегія вже затверджена. А незабаром парламентарії розглянуть законопроект, який включить “Ощад” до Фонду гарантування вкладів фізосіб (це стане одним з перших кроків на шляху до приватизації).

ПриватБанк. Планують продати після того, як вирішать всі проблеми в судах проти колишніх власників.

Укрексімбанк. Продаж міноритарного (меншого) пакета передбачена протягом п’яти років.

Укргазбанк. Міжнародна фінансова компанія вже отримала можливість отримати 20% банку (кредит, який замість погашення можуть забрати часткою в банку).

Ощадбанк планують продати до 2025 року.
Навіть після продажу фінансової установи, як і всі банки, залишаться під контролем НБУ. Єдине нововведення: “Ощад” більше не буде гарантувати повернення 100% вкладу в разі закриття. Правда, банк є системним і держава не допустить його банкрутства.

Нові власники фінансових установ будуть зацікавлені в розвитку банку і збереженні клієнтської бази. Якщо умови розміщення депозитів і оформлення кредитів і будуть змінюватися, то поступово і без відчутного погіршення умов для простих українців.

Стратегія ПриватБанку


Стратегія Ощадбанку


Продавати банки будуть після того, як закінчиться викликана коронавірусів криза, а ВВП України буде рости як мінімум два квартали поспіль. таймлайн:

  • Угода між Укргазбанком та Міжнародною фінансовою корпорацією (вже зроблено);
  • банки державного сектора розробляють і узгоджують з Мінфіном стратегію і “Дорожню карту” щодо виходу держави з капіталу банку: не пізніше 3 місяців після досягнення стабільного відновлення економіки;
  • банки державного сектора залучають міжнародний інвестиційний банк, визначений наглядовою радою;
  • банки державного сектора починають здійснення заходів щодо продажу частки
    держави в банку (відповідно до узгоджених дорожніх карт, але не пізніше кінця 2024года).

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.