У MIUI 12 є секретна опція для отримання оновлень раніше інших

З тих пір як почалося поширення оновлення до MIUI 12.5, багато користувачів пристроїв Xiaomi стали активно цікавитися, коли ж настане їхня черга. Проблема в тому, що через велику кількість моделей в зверненні, а також через відсутність стабільної політики оновлення, нелегко передбачити, коли оновлення буде отримано. Не кажучи вже про те, що одні моделі оновлюються частіше і довше отримують оновлення, а інші буквально залишені напризволяще (досить згадати бідний Mi MIX 3 5G). Саме з цієї причини вам буде цікаво дізнатися, що в MIUI є спеціальна функція, яка дозволяє отримувати оновлення заздалегідь. Ця новина виглядає приголомшливо, але, як і слід було очікувати, механізм, що лежить в основі цієї функції, більш складний, ніж здається. І оскільки обговорення, які в останні дні ведуться в мережі, досить обережні, а доступна інформація на цю тему дуже поверхнева, ми вирішили піти трохи глибше і, наскільки це можливо, внести ясність.

Xiaomi, MIUI і загадка ранніх оновлень
Коли справа доходить до Xiaomi і MIUI, складно зрозуміти, як працює вся динаміка програмного забезпечення, яке є важливою частиною всесвіту компанії. Просто подумайте про ту кількість Xiaomi ROM, яке циркулює в Інтернеті – про всі ці китайських і західних бета-версіях, Stable Beta і Stable. Не кажучи вже про Xiaomi.eu (правда, там ви вже потрапляєте в світ кастомних прошивок). Це дуже «різноманітне» управління, яке часто розділяє користувачів: є ті, кому подобається мати так багато прошивок на вибір і максимальну свободу налаштувань, але є й ті, хто волів би мати менше варіантів. В останні кілька років ми помітили, що користувачі Xiaomi більше інших прагнуть до оновлень – не випадково статті про оновлення MIUI є одними з найбільш популярних. Це ще одна причина відповідально підійти до висвітлення сьогоднішньої теми, яка напевно хвилює багатьох.

Отже, в останні дні в мережі йдуть розмови про «бонусну» функцію, яка присутня в MIUI. Ось де її можна знайти:

Зайти в «Налаштування» -> «Про телефон», натиснути на поле «Версія MIUI» зліва вгорі;

Тапнуть логотип MIUI кілька разів, щоб включити додаткові можливості оновлення;

Натиснути на 3 точки вгорі праворуч і вибрати в запропонованому списку «Налаштування».

Включити перемикач «Ранні оновлення».

Шкода, що активація цього елемента не дає нам ніякої додаткової інформації про його роботу. Що спадає на думку, так це те, що після активації поновлення MIUI приходять раніше, ніж зазвичай, вірно? Саме через це цікавості ми активували його кілька місяців тому на наявному в нашому розпорядженні Xiaomi Mi 10T Pro, але результат виявився не тим, на який ми сподівалися. Щодня відстежуючи всі оновлення MIUI, що публікуються Xiaomi, ми помітили, що поновлення надходять з тією ж частотою, з якою вони випускаються. Це означає, що ми отримали поновлення в ті ж дні, коли вони були випущені, а не раніше. В принципі, можна сказати, що це нормальна динаміка, тому що отримання стабільного поновлення до його випуску означало б отримання нестабільного поновлення.

 

Деякі можуть подумати, що активація цієї опції означає отримання Stable Beta ROM, але це не так. Для отримання OTA-оновлення стабільної бета-версії потрібно, щоб на смартфоні був виконаний вхід з обліковим записом Xiaomi, яка офіційно зареєстрована в складі офіційної групи бета-тестерів Mi Pilot.

Ранні поновлення: чи дійсно це працює?
На цьому етапі ми вирішили продовжити дослідження, щоб зрозуміти, як насправді функціонує опція «Ранні поновлення». Ми знаходимо першу інформацію про це на форумі Xiaomi, де один з численних опитувань показує, що половина активували не отримувала заздалегідь ніяких оновлень. Інша ж половина стверджує, що отримала його заздалегідь: в чому ж тоді правда? Виходить так, що неможливо встановити абсолютну істину, але є дві гіпотези.

Перша, найпесимістичнніша, полягає в тому, що ті, хто заявляє, що отримували поновлення заздалегідь, страждають від так званого ефекту плацебо. Знаючи, що вони активували цей елемент, вони могли мати неправильне уявлення про фактичний час поновлення, яке, можливо, прибуло б в той же час, навіть без його активації. Але, будучи впевнені в ефекті, який мала (на їхню думку) дати активація, підтвердили в ході опитування роботу функції.

 

Другий варіант, більш оптимістичний, полягає в тому, що насправді оновлення прийшло до них раніше, ніж до інших. І це можна пояснити з урахуванням динаміки, яка цілком очевидна. Всі ми знаємо, що поновлення MIUI часто поширюються не одночасно. Це фактор, який також стосується і інших виробників Android-пристроїв, а не тільки Xiaomi. Тому може статися так, що в Росії один і той же оновлення в один прекрасний день прибуде до власника конкретного Xiaomi Mi 10, в той час як інший власник аналогічного апарату Mi 10 в тій же Росії отримає його кількома днями пізніше.

Щоб дізнатися щось більше, фахівці особисто спілкувалися з рядом інсайдерів MIUI, ставлячи питання про «секретної функції». Але і їх відповіді, які в результаті вдалося отримати, були суперечливими. Є ті, хто стверджує, що існує мінімальне випередження, чи не ісчісліми певним проміжком часу, майже випадкове. Але є і ті, хто говорить, що ця функція призначена виключно для тих, хто бере участь в програмі бета-тестування Mi Pilot. У світлі всього цього можемо впевнено вам сказати: активуйте цю функцію, якщо хочете. Нічого поганого вона не принесе, але і чудес від неї не чекайте.

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.