Власник TikTok відмовився продавати соцмережу Microsoft 

Цей робочий тиждень почався вкрай динамічно – сьогодні вночі не тільки прозвучало офіційне підтвердження покупки ARM графічним гігантом NVIDIA за $ 40 млрд, що є найбільшою операцією в галузі. Одночасно Microsoft повідомила, що більше не претендує на покупку частини бізнесу TikTok в США і будь-яких інших країнах – китайський конгломерат ByteDance, що володіє TikTok, відкинув пропозицію редмондского гіганта. За даними The Wall Street Journal, власник TikTok волів продажу Microsoft партнерство з Oracle.

В кінці липня президент США Дональд Трамп пригрозив заборонити TikTok в США, після чого стало відомо про плани Microsoft купити американську частку TikTok, а також операційні структури в Канаді, Австралії і Новій Зеландії. 6 серпня Трамп видав розпорядження, надавши ByteDance 90 днів, щоб передати американський бізнес TikTok в США під контроль американської компанії, одночасно вимагаючи значну суму від угоди на користь Казначейства США. У Китаї заявили, що не допустять продажу, а TikTok подала позов в спробі оскаржити рішення адміністрації Дональда Трампа. У числі потенційних покупців, з якими ByteDance вела переговори щодо продажу TikTok, поряд з Microsoft також називалася Oracle, причому сам Трамп називав останню «хорошою компанією».

«ByteDance сьогодні сповістила нас про те, що вони не мають наміру продавати частину бізнесу TikTok в США Microsoft. Ми твердо переконані, що запропонованими нами умови однаково добре відстоювали інтереси пользовалей TikTok і інтереси національної безпеки. Це вимагало б внесення істотних змін в правила використання сервісу для соотвествующих найвищим стандартам безпеки, конфіденційності, онлайн-безпеки та боротьби з дезінформацією, і ми чітко виклали ці принципи в нашому серпневій заяві. Нам дуже інтереcно, як буде розвиватися сервіс в цих важливих областях ».

– фрагмент з офіційної заяви Microsoft.

Профільні американські видання раніше повідомляли, що Microsoft домовляється з ByteDance про покупку всього бізнесу TikTok, оскільки виділення часток в США і ряді інших країн не представляє можливим через високий ступінь інтеграції операцій. У той ж час Китай прямо заявляв, що не допустить такої угоди. І хоча сама ByteDance причини відмови не розкриває, цілком ймовірно, що вони обумовлені саме вищепереліченими чинниками. Підтвердженням тому служить і ймовірна угода з Oracle, яка, за даними джерел WSJ, має на увазі продовження роботи соцмережі TikTok в США під піклуванням Oracle без необхідності продажу бізнесу. Тобто, ByteDance залишиться власником TikTok, але фактичним провайдером послуг TikTok в США буде Oracle, яка задіює для роботи сервісу та зберігання даних користувачів свої сервери. В теорії така угода задовольняє вимогам і США, і Китаю. Але Трамп наполягав саме на продажу і суттєвою комісії від угоди на користь Казначейства США, так що нам ще належить дочекатися офіційного підтвердження.

Крайнім терміном продажу американської частини або блокування TikTok Трамп раніше позначив 12 листопада.

Facebook Comments
Головний редактор:
Leave a Comment

This website uses cookies.