Що трапилося? Куди пропала битва Apple проти Samsung? У десятці найбільш продаваних в першому півріччі цього року смартфонів у світі – за одним єдиним винятком – смартфони, створені Apple і Xiaomi. На першому місці в ТОП-10 – iPhone 11. У першому півріччі 2019 року вважалося, що час iPhone закінчилося і яблучні смартфони більше нікому не потрібні, але в ТОП-10 світових продажів лідирував iPhone XR. Правда, з відривом від найближчого суперника всього в два рази – це і справді були не найкращі місяці в житті iPhone (сарказм). А у нинішнього тріумфу iPhone і Apple якийсь гіркуватий присмак: не факт, що iPhone 12 повторить цей успіх. Але як вийшло так, що серед 10 найпопулярніших телефонів в світі тільки iPhone і Xiaomi, і тільки один – від Samsung? Xiaomi якось дуже тихо витіснила Samsung.
Деякі з аспектів досліджень компанії OMDIA можуть здатися сумнівними. Про саму цю компанію відомо небагатьом, вона заснована в 2019 році, а за кількістю епітетів, якими вона себе нагороджує, ця компанія могла б дати фору фінансових пірамід. Крім того, дослідження засноване на методиці, яку критикують – наприклад, Apple в святковому кварталі 2018 року було їй дуже незадоволена. Репутацію OMDIA і достовірність її десятки кращих обговоримо трохи пізніше, поки пропоную вірити їм на слово і вважати їх гідними нашої довіри.
Найпопулярніші телефони 2020
А тепер порівняйте 2020 рік і 2019. Куди пропав Samsung?
У десятці п’ять моделей iPhone, в тому числі так звані флагманські моделі: на сьомому – iPhone 11 Pro Max, а на останньому, десятому, місці – iPhone 11 Pro. Слід особливо відзначити п’яте місце iPhone SE 2020 року, з шести місяців найважчого для індустрії півріччя цей iPhone продавався тільки два з половиною – офіційно, а насправді всього два місяці. Зриви поставок, брак комплектуючих, відрядження яблучних фахівців з перетином закритих кордонів – романтика. Коли-небудь, сподіваюся, хтось напише про це. У 2019 популяція iPhone в першій десятці займала в ній друге місце за чисельністю (3 моделі), поступаючись тільки Samsung (4 моделі).
За винятком Samsung A51, в нинішній десятці тільки смартфони від Apple і від Xiaomi.
Лей Цзюнь, засновник і глава Xiaomi – великий шанувальник Apple і Стіва Джобса. Лей Цзюнь наслідує Джобсу в одязі і слід життєвим принципам свого кумира. І в самій Xiaomi духовний вплив Apple часів Стіва Джобса дуже помітно. Не тільки в виробленому компанією залозі, але і в операційній системі MIUI, головною ОС цієї компанії. Система заснована на Android. Пристрої Xiaomi сумісні і з «чистим Android», але Android-смартфонами не зважають. У десятці немає жодного флагманського смартфона з Android. Тільки iOS і MIUI. І Samsung A51, який не відноситься до флагманським.
Xiaomi перейняла дещо у Apple
Склад десятки і розташування «зірок» в ній занадто гарні для Apple. Все якось надто вдало і здорово. До добра це? Схоже, з iPhone 12 не все гаразд. Але поки – давайте радіти.
Samsung нікому не потрібен?
Крім компаній, які виробляють смартфони, ніхто не знає, скільки і яких смартфонів їм вдалося продати за зацікавив нас період. Все, що говорять в нашому Telegram-чаті – припущення. У самих компаніях знають не тільки загальне число проданих смартфонів, але і скільки було продано їх конкретних моделей і модифікацій, яких забарвлень – і скільки з них (знову ж таки, за моделями) були повернуті покупцями через претензії, а скільки – через “не сподобалося”. А для складання рейтингу смартфонів необхідні точні дані по всіх моделях всіх брендів, що продавалися в усіх країнах світу за всіма існуючими каналам.
Флагманів Samsung навіть близько немає
Тому багато років тому дослідники розробили альтернативну методику більш-менш точного визначення обсягів продажів. Замість продажів в ній враховуються поставки. Число пристроїв конкретної моделі ввезених в якусь країну відбивається митними службами з докладною точністю. Не всі ввезені пристрої розкуповуються, це факт, але різниця між поставками і продажами в основному невелика. Закупівлями товару вже давно займаються відмінно навчені й досвідчені фахівці, це чи не найвідповідальніший ділянку в торгових компаніях. У документації митниці не відбиваються нелегально ввезені пристрої – як правило, ввозять найпопулярніші з них.
Неточності неминучі, але результати досліджень за цією методикою близькі до реальних – це багаторазово було доведено. І смартфони Samsung дійсно, мабуть, особливо не поставляли. Не було попиту?
У будь-якому випадку, кращих даних немає.
Чи можна вірити аналітикам?
Штаб-квартира Informa (і OMDIA) на Блекфрайерз Роуд в Лондоні
Центр (в оригіналі використовується термін Powerhouse) глобальних досліджень в області технологій створений британською багатонаціональної групою компаній Informa з дуже широкими інтересами – від видавничої діяльності та організації виставок до розвідки в області бізнесу (промислового шпигунства?). Основою OMDIA стали три дослідницькі компанії, що входять в Informa – Ovum, Heavy Reading і Tractica, і ряд спеціально придбаних для цього амбітного проекту сторонніх компаній.
Найстаріша з компаній, які входять в групу компаній Informa, Lloyd’s List, заснована в 1734 році, хоч це і не відноситься до справи, але ніби як вселяє повагу. Понад 400 першокласних аналітиків і дослідників, десятки тисяч проведених ними досліджень і багато-багато дуже красивих слів про себе. У будь-якому випадку, об’єднання декількох відмінно зарекомендували себе дослідних організацій і професіоналів з видобутку інформації – як би барвисто вони себе не рекламували, заслуговують довіри.
Leave a Comment