У Huawei видався найтяжчий, трагічний і подієвий тиждень в історії: від компанії послідовно відвернулися Google, Microsoft, Qualcomm, ARM та інші ключові партнери. Самі китайці бадьоряться ( «Ви нас недооцінюєте»), але явно розуміють, в якому жахливому становищі опинилися.
Наприклад, вже ясно, що рішення Міністерства торгівлі США торкнеться не тільки майбутніх смартфонів бренду, але і нинішніх. Huawei Mate 20 Pro віроломно відчепили від програми тестування Android Q.
Швидше за все, пізніше виникнуть проблеми з апдейтами і у апаратів на Qualcomm, так що можна зафіксувати: китайців чекають доленосні в плані мобільного бізнесу місяці. При цьому незрозуміло, що буде з 5G, де у Huawei теж багато зав’язано на Штатах (і компаніях звідти), тому поширення нових технологій легко може заморозитися.
Насправді, мораль для користувачів – гранично проста. Якщо Вам плювати на апдейти Android, для Вас в короткій перспективі нічого не змінюється – у Huawei і Honor як і раніше гідна лінійка пристроїв. Але, якщо Вам важливі оновлення Android, то Huawei зараз купувати точно не варто. Правда, фанати стічних версій цієї ОС і перш вибирали девайси інших брендів – значить, глобально для них теж все залишилося як і раніше. По крайній мірі, на найближчий час.
Але запасу потужностей і актуальних апаратів у Huawei вистачить максимум на півроку – потім китайців посунуть інші гіганти. І ось тут спливає найголовніша інтрига: а чи є життя без сервісів Google? Самі китайці впевнені, що є. Ще з 2012 року вони розробляють альтернативну ОС Hongmeng, а тепер якраз збираються відполірувати її в ультрафорсованому режимі.
Нижче – кілька тез про те, чому ця операційка в теорії здатна радикально розтрясти індустрію.
Що не так із сучасними ОС?
Приблизно до 2012-2013 року iOS і Android розвивалися паралельно. В Google періодично підглядали якісь ідеї для своїх девайсів, Apple теж враховувала досвід колег, але повального копіювання не було. Однак, потім системи почали синхронізуватися. У підсумку конференції Google I / O і WWDC тепер складаються з анонсів вже склонованих функцій і тих, які з’являться у конкурента в найближчих версіях.
У результаті – обидві системи в останні два-три роки розвиваються шалено повільно, прогрес зводиться до дрібної оптимізації. Швидше, плавніше, безглючно – ось лейтмотив останніх апдейтів iOS та Android. На ринку явно криза ідей. Можливо, третя система, розроблена в Китаї (там інша культура, інше сприйняття), могла б дати новий імпульс.
Якою буде ОС Hongmeng? Коли вийде ця система? Які у неї мінуси?
Про Hongmeng в мережі поки що жалюгідні крихти інформації: нова ОС повинна дебютувати восени і буде підтримувати додатки на Android. Інших відомостей немає, але сама фраза «буде підтримувати» якось не обнадіює. Краще заздалегідь приготуватися до того, що перші версії Hongmeng виявляться лаговими, нестабільними, відкриваючими не всі аппи і взагалі суто демонстраційними. Питання лише в тому, наскільки швидко Huawei зробить свою систему прийнятною для користувачів. Часу практично немає – потрібний екстренний реліз фінального білду і всіляко його просувати. Інакше мобільний підрозділ ризикує потонути.
Чому тільки у Huawei є шанси зробити третю ОС?
Тому що всі інші або вже провалилися, або ще тримаються, але не мають навіть теоретичних шансів на тріумф.
Давайте по порядку. Microsoft після жахливого коллаба з Nokia не поспішає демонструвати свій Surface Phone. Мабуть, там поки не до мобільної ОС. В Samsung розвивали Tizen – поки теж безуспішно. Nokia поховала Symbian і поекспериментувати з MeeGo, але цим лише відстрочила трансфер на Android.
Хто залишився? Xiaomi і всі бренди BBK (OnePlus, Vivo, OPPO) тотально залежать від Google, Sony занадто повільна й неповоротка, а у численних китайських ноунеймах банально не вистачить ресурсів для створення чогось пристойного. Їх вершина – нескінченні оболонки для Android, але точно не вище.
У Huawei все інакше.
Huawei – величезна компанія, в якій працюють десятки тисяч людей. Там дружать з трендами (градієнтний корпус, потрійна камера, зворотна бездротова зарядка – все це запустили китайці), не бояться експериментувати, стежать за якістю і вчасно виправляють ляпи у прошивках.
До того ж у Huawei репутація одного з кращих виробників камерофонів у світі, багато фанатів мобільної зйомки залишаться з брендом і в смутні часи. До речі, аудиторія компанії перевищує 300 млн чоловік – це солідна база для того, щоб поступово залучати народ на свій бік і пояснювати, в чому головні плюси Hongmeng і чому ця ОС крутіша інших.
Результат у війні, яку США оголосили Huawei, зовсім не вирішений. За ходом бойових дій шалено захоплююче стежити. А якщо навіть у цих китайців не вийде розробити конкурентоспроможну третю ОС, доведеться визнати – напевно, в нинішніх умовах це неможливо.
Leave a Comment