З метою боротьби із сірим ринком компанія Xiaomi ввела регіональні обмеження у своїх смартфонах. Відтепер пристрої з китайською прошивкою призначені тільки для Китаю, а з глобальною – для всіх інших регіонів. Процес перепрошивки був помітно ускладнений, через що постраждали вже тисячі користувачів, які отримали «цеглини». Тому, тримайте днкілька корисних поради для фанатів китайського бренду.
Що трапилось?
Смартфони Xiaomi в залежності від ринку поставляється з глобальною або китайською прошивкою. В останній немає ніяких мов крім китайської та англійської, а також, не встановлені сервіси Google. Продавці і самі користувачі раніше замовляли моделі для китайського ринку, а потім ставили на них глобальну прошивку. Але, в середині серпня почали з’являтися перші повідомлення про те, що перепрошивка апарату для китайського ринку на глобальну прошивку призводить до «окирпічування» смартфона.
12 вересня на офіційному форумі MIUI з’явилося повідомлення від адміністратора наступного характеру:
“Дорогі Mi-фанати, є дещо вкрай важливе, що вам слід знати перед установкою прошивки або поновлення.
1. Смартфони Xiaomi, що випускаються для китайського ринку, не призначені для установки глобальної версії MIUI.
2. Смартфони Xiaomi, що випускаються для глобального ринку, не призначені для установки китайської версії MIUI.
Ми рекомендуємо вам купувати смартфони Xiaomi через офіційні або авторизовані канали продажів і двічі перевіряти інформацію про систему перед прошивкою або оновленням.
Дякую за розуміння.”
Оголошення від Xiaomi надійшло занадто пізно. На той час проблема вже отримала масовий характер, і кількість власників «цегли» обчислювалося тисячами.
Для кого це важливо і чому?
Головний резон купувати смартфони Xiaomi з Китаю полягав в економії. У себе на батьківщині вони коштують в середньому на 30% дешевше, ніж в офіційному українському роздрібі. Також, заощадити можна було, купуючи сірі Xiaomi в невеликих українських інтернет-магазинах. І китайські продавці на умовному AliExpress, й українськи перекупники дуже часто прошивали глобальну версію MIUI самостійно. І, навіть якщо Вам у руки потрапляв суто китайський смартфон, не викликало особливих труднощів встановити прошивку з українською та російською мовою, Google Play, Google Pay та іншими необхідними сервісами.
Від нової політики китайської компанії постраждали не тільки любителі заощадити, але й ентузіасти, які купували глобальні версії смартфонів, а потім ставили на них свіжі китайські збірки MIUI для розробників, які включають насвіжіші нововведення.
Тепер простих способів встановити нову прошивку на сучасні смартфони Xiaomi не залишилося.
Згідно з повідомленнями користувачів на офіційному форумі Xiaomi та інших профільних ресурсах, проблема торкнулася абсолютно всіх моделей смартфонів Xiaomi, випущених у 2018 році. Винятком став лише Pocophone F1, на який нове обмеження не поширюється. Нагадаємо, що він працює на модифікованій версії MIUI і випускається суббрендом Xiaomi.
Як не отримати «цеглину»?
Перепрошити смартфон Xiaomi і не отримати «цеглину» все ж можна. Для цього необхідно попередньо розблокувати завантажувач і залишити його в цьому стані після установки нової прошивки. Зробити це можна офіційно, подавши заявку на розблокування, або ж скористатися неофіційною утилітою XiaoMiTool. У разі використання останньої успіх не завжди гарантується і все ж таки доведеться звертатися до виробника, а в цьому випадку заявку можуть розглядати до місяця.
Відразу відзначимо, що звертатися у фірмовий сервісний центр Xiaomi безглуздо, так як при з’ясуванні причини поломки співробітники тут же «порадують» вас відмовою в прийомі пристрою на ремонт.
Чи можна врятувати «брикнутий» смартфон?
Пожвавити смартфон після невдалої перепрошивки все ж можна, але це вимагає відповідних знань і займає чимало часу. Для цього необхідно встановити вихідну прошивку через EDL-режим:
- Вимкніть смартфон і потім одночасно затисніть клавіші живлення та збільшення гучності.
- Дочекавшись вібрації, відпустіть клавішу живлення, продовжуючи тримати кнопку гучності “вгору”.
- У меню вибирайте пункт Download і встановлюйте стокову прошивку за допомогою офіційної Windows-утиліти MiFlash, виконуючи вказівки в ній.
Описаний вище спосіб допомагає не у всіх випадках. Якщо відновлення через EDL не вдалося, то повернути смартфон в робочий стан можна платним способом, скориставшись послугами людей, які володіють авторизованим аккаунтом. Важливо відзначити, що в цьому випадку необхідно розбирати пристрій.
Що робити фанатам Xiaomi далі? Три рішення:
- Купувати пристрої з китайською прошивкою, і чекати до місяця офіційного розблокування, подавши заявку Xiaomi.
- Використовувати для розблокування завантажувача сторонні утиліти, які не завжди спрацьовують.
- Купувати смартфони з глобальною прошивкою в офіційному магазині або у авторизованих продавців.
Leave a Comment