Librera Reader: читання книг в задоволення

Можливість читати книги і журнали самих різних форматів на смартфонах і планшетах давно стала невід’ємною вимогою часу, і для цих цілей створено чимало програм. Однак багатьом книголюбам хотілося б мати на своїх гаджетах універсальну програму, яка мала б гарний дизайном з великою кількістю налаштувань, але в той же час була б проста і зручна у використанні.

Серед багатьох таких виділяється Librera Reader, що швидко розвивається на фоні решти “читалок” з Play market і вже встигла полюбитися багатьом користувачам.

Платформа : Android

Версія : 7.9.94

Російський інтерфейс : Так

Вимоги : Android 4.0+

Категорія : Книги та довідники

Ідея розробників об’єднати в одному додатку функціонал, що дозволяє однаково добре працювати як з PDF або DjVu, так і з текстовими форматами книг (ePUB, FB2, MOBI), впровадження постійних поліпшень і нововведень. Тому робота над додатком ніколи не зупиняється. Більш того, безцінною стає і допомога самих уважних її користувачів, що пропонують свої ідеї і намагаються знаходити помилки. Завдяки всьому цьому остання версія “читалки” в черговий раз готова здивувати новими можливостями.

Зміна колірної гами додатка

Якщо змінити колір теми додатка відповідно до особистих вимог (наприклад, на нічну  тему), може з’явитися необхідність в тонкій настройці кольору посилань як в інтерфейсі програми, так і всередині книг. Зараз читачам можна вибрати будь-який із запропонованих варіантів або ж задати своє.

У деяких випадках ця функція дуже допомагає поліпшити контрастність тексту, що, звичайно ж, позначається на комфорті при роботі з “читалкою”.

Кілька способів перегортання сторінок

До цього оновлення перегортати сторінки можна було трьома способами – звичними горизонтальними “свайпом” , клавішами регулювання гучності і за допомогою сканера відбитка пальця. Тепер в режимі “Книга” з’явилася можливість використовувати вертикальні свайпи, а також  стрілкою, що реагує на тапи, можна змінити напрямок гортання .

Трохи поліпшений алгоритм, який відповідає за перегортання сторінок простим дотиком пальця – чутливість до торкань стала вище.

Комфортна робота зі словниками

Одне з необхідних умов для більшості користувачів книжкових “читалок” – можливість використовувати словники, і ця функція вже давно реалізована. Всі наявні словники доступні в єдиному вікні, що спливає відразу після виділення тексту, причому іконка останнього використовувався для переміщається в самий початок рядка.

Однак читачі можуть переналаштувати дію на виділення слів, тоді переклад або значення слова будуть відкриватися без необхідності виконання проміжних дій. Для цього потрібно вибрати будь-який з встановлених словників – і призначити його словником за замовчуванням.

Крім того, на пристроях з FullHD і 2K дозволом словникова стаття тепер не займає весь простір екрану, і повернутися до тексту книги можна за допомогою тапа по будь-якій вільній від вікна області.

Деякі зміни торкнулися і двухсторінкового режиму читання, при якому виділення тексту на одній стороні екрану буде приводити до показу словникової статті на протилежній.

Число сторінок, що залишились до кінця розділу

В останньому оновленні до існуючих індикаторів додалося число в дужках, що інформує про  кількості сторінок, що залишилось до кінця розділу. Цю ідею запропонував один з користувачів “читалки”, і розробники відразу ж її реалізували. Відтепер легко зрозуміти, чи варто братися за нову главу, або краще відкласти читання до більш зручного моменту.

Ця функція активується в відповідному розділі налаштувань рядка стану. Але, щоб вона працювала коректно, необхідно включити відображення смуги прогресу, а також поставити галочки поруч з двома нижченаведеними пунктами, при цьому товщину смуги прогресу можна регулювати аж до нуля. Іншими словами, якщо хочеться бачити кількість сторінок до кінця розділу, але сама смуга тільки заважає або забирає корисну частину екранного простору, потрібно всього лише зробити значення останньої … нульовим!

Правильне відображення шрифтів книг

Чималим поліпшенням стала і правильна прорисовка відносних розмірів книжкових шрифтів.

Раніше розробники приводили шрифти до єдиного розміру (нормалізувати їх), що йшло врозріз з намірами видавців і авторів книг, які вкладають особливий сенс в використання різних розмірів шрифтів. Такий прийом дозволяє сприймати твір саме так, як воно було задумано.

За замовчуванням нормалізація шрифтів відключена, але якщо користувачі хочуть, вони можуть активувати цю опцію. Її легко знайти в розширених функціях програми.

Покращене форматування абзаців і сторінок

Додаток побудовано на складному універсальному двигуні, що має як переваги, так і недоліки. Наприклад, тільки Librera – на відміну від інших читалок – вміє показувати мініатюри сторінок для всіх книжкових форматів, а не тільки для PDF і DJVU.

Але іноді користувачі все ж знаходять помилки, які розробники стороннього движка не поспішають виправляти. Однією з таких стало зникнення однорядкових сторінок перед новим розділом (главою) книг, і все через некоректну обробки висячих рядків – widows і orphans. В оновленій версії цей недолік виправлений, і можна не побоюватися втратити нитку сенсу при читанні книг, в яких за задумом авторів певні глави закінчуються однорядковими фразами (Зінгер).

Крім того, усунуті і деякі проблеми в форматуванні абзаців, а також випадки, коли так звані hanging indents виходили за межі сторінок.

Підтримка користувальницьких CSS-кодів

Відомо, що інструкції до відтворення електронних книг знаходяться в CSS-коді (Cascading Style Sheet). Так ось, Librera дає можливість знаючим користувачам модифікувати цей код всередині самої програми. Для цього в розділі налаштувань  є спеціальний діалог редагування стилів.

Під час резервного копіювання даних програми CSS-код користувачів також буде експортований, що спростить перенесення налаштувань на інший пристрій.

 

Завантаження книг з хмарних сховищ Google Drive, Dropbox, OneDrive

Читати книги, розміщені на хмарних сервісах, було найбільш затребуваним проханням, і розробники її реалізували. Правда, ця функція поки доступна лише досвідченим користувачам, так як все ще знаходиться на стадії тестування.

Щоб нею скористатися, необхідно поставити галочку поруч з відображенням відповідної вкладки «Хмари», що знаходиться в лівому бічному меню. Після цього з’явиться можливість завантажувати на свої гаджети файли з трьох провідних хмарних сервісів – Google Drive, OneDrive і Dropbox.

підсумки

За минулі місяці додаток впоралося з багатьма труднощами, і зовсім скоро має порадувати читачів новими можливостями, в тому числі повноцінною синхронізацією даних між пристроями – прогресу читання, закладок, списку останніх книг.

“Читалка” як і раніше вдосконалюється, і тут багато в чому заслуга найактивніших її користувачів, які щедро діляться своїми ідеями і допомагають втілити їх в життя. Але навіть зараз Librera володіє такими можливостями, якими інші подібні програми похвалитися не можуть.

 

плюси :

  • дозволяє відкрити більшість популярних книжкових форматів;
  • володіє проробленим інтерфейсом;
  • містить велику кількість налаштувань для комфортного читання;
  • постійно розвивається відповідно до побажань користувачів.

мінуси :

  • довго відкриває FB2 і ePUB-книги великих розмірів, хоча повторне їх відкриття відбувається вже швидше;
  • не підтримує DOC і DOCX, але може відображати ці формати в бібліотеці, щоб їх можна було відкрити через інші програми;
  • НЕ синхронізує прогрес читання між пристроями.

Facebook Comments
Yulia Dimitrova:
Leave a Comment

This website uses cookies.