Інцидент зі стріляниною та затриманням представників ТЦК на вулиці Балківській в Одесі 21 квітня виявився частиною спецоперації Служба безпеки України. За попередніми даними, чоловік, у якого вимагали значну суму грошей, заздалегідь звернувся до правоохоронців і погодився співпрацювати, щоб задокументувати злочин.
Про деталі події повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на власні джерела. Факт затримання також підтвердив народний депутат Олексій Гончаренко.
За інформацією журналістів, співробітники СБУ затримали вісьмох представників Пересипського районного ТЦК та СП. Якщо раніше йшлося про вимагання 30 тисяч доларів, то згодом сума зросла до 50 тисяч. Ці дані підтвердили і в пресслужбі обласного ТЦК.
Як з’ясувалося, історія має передісторію, чоловіка раніше вже зупиняли працівники ТЦК, попри наявність у нього документів, зокрема посвідчення учасника бойових дій. За словами джерел, на нього продовжували чинити тиск, заявляючи, що мобілізації він не уникне.
Після цього чоловік удав згоду на передачу коштів, але паралельно повідомив про ситуацію СБУ. Саме це і стало підставою для проведення спецоперації, яка завершилася переслідуванням і затриманням підозрюваних.
Також, за неофіційною інформацією, затримана група могла діяти не вперше та нібито співпрацювала з окремими представниками поліції, зосереджуючись на так званих «великих клієнтах».
На місце події прибуло керівництво обласного ТЦК для з’ясування обставин. Повідомляється, що під час операції ніхто не постраждав. Офіційні коментарі щодо причин і деталей інциденту наразі обмежені – обіцяють оприлюднити їх після завершення перевірки.