Останніми роками абоненти дедалі частіше отримують так звані “німі” дзвінки – виклики, під час яких у слухавці тиша або розмова взагалі не починається. Такі дзвінки не випадкові, адже їхня основна мета, це перевірити, чи активний номер та чи відповідає на нього реальна людина. Про це повідомляє Gazeta.ua.
Як працюють беззвучні виклики та кому це вигідно
Існує два основні типи таких дзвінків. У першому випадку дзвінок миттєво скидається після одного сигналу – це автоматична перевірка IP-телефонією, яка визначає, чи існує номер. Активні контакти надалі можуть бути продані компаніям, що здійснюють масові SMS-розсилки або телефонні обдзвони.
У другому випадку дзвінок триває довше і абонент встигає відповісти. У слухавці тиша, однак система реєструє факт відповіді, фіксує активність користувача та вносить його номер до бази “живих” контактів. Удосконалені алгоритми навіть можуть розпізнати стать і приблизний вік співрозмовника, що дозволяє створювати більш цільові бази для спам-кампаній. Такі бази цінуються значно вище.
Передзвонювати на подібні номери зазвичай марно, адже вони часто належать віртуальним лініям, орендованим у провайдерів, а не конкретним людям. Виявити та покарати зловмисників практично неможливо.
Що робити з такими дзвінками
Чи відповідати на незнайомий номер кожен вирішує сам, адже це може бути, як випадковий виклик або від знайомого з чужого телефону. Якщо ви все ж відповідаєте, варто почекати, поки першим заговорить співрозмовник, не відповідаючи відразу “так” чи “алло”. Це дозволить зрозуміти, чи розмова з людиною, чи це автоматичний дзвінок.
Варто пам’ятати: іноді “німі” дзвінки можуть бути спричинені технічними збоями в IP-телефонії. Щоб убезпечити себе, можна встановити мобільний антиспам-додаток, він допоможе ідентифікувати невідомого абонента ще до відповіді на дзвінок.
Leave a Comment