У ПФУ пояснили, хто з пенсіонерів може тимчасово залишитися без виплат та як цього уникнути

У ПФУ пояснили, хто з пенсіонерів може тимчасово залишитися без виплат та як цього уникнутиУ ПФУ пояснили, хто з пенсіонерів може тимчасово залишитися без виплат та як цього уникнути

Пенсійний фонд України нагадує, що внутрішньо переміщені особи (ВПО), які отримують пенсійні виплати, зобов’язані проходити обов’язкову фізичну ідентифікацію кожного року. Невиконання цієї умови може призвести до тимчасового припинення виплат.

«Фізична ідентифікація – це підтвердження того, що людина жива й особисто користується своєю банківською карткою. Ми повинні бути впевнені, що кошти отримує саме пенсіонер, а не стороння особа», – зазначають у ПФУ.

Умови воєнного стану ускладнюють виконання цієї процедури, однак вона залишається обов’язковою. Відповідно до статті 40 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік», банки, через які здійснюється пенсійне забезпечення (переважно Ощадбанк), зобов’язані перераховувати залишки коштів на пенсійних рахунках назад до Пенсійного фонду у разі тривалої відсутності ідентифікації.

«Це не покарання, а технічна міра, яка дозволяє державі ефективно адмініструвати пенсійні ресурси. Виплати поновлюються одразу після проходження ідентифікації», – пояснюють у ПФУ.

Особливо важливо бути уважними до строків проходження ідентифікації тим пенсіонерам, які змушені були змінити місце проживання через бойові дії.

«Ми закликаємо всіх ВПО не зволікати – звертайтесь до банків або відділень Пенсійного фонду за місцем фактичного перебування. Якщо є складнощі фіксуйте звернення, консультуйтесь з нашими спеціалістами», – додають у ПФУ.

Також у ПФУ розповіли, як можна пройти ідентифікацію особи, щоб і надальше отримувати пенсію:

  1. Найзручніший спосіб – авторизуватися в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» (створюється в додатку «Дія»). Це дозволяє пройти ідентифікацію без відвідування дипломатичних установ.
  2. Можна пройти ідентифікацію через відеоконференцію з представником Пенсійного фонду. Для цього необхідно подати заявку через особистий кабінет на порталі ПФУ або зателефонувати за номерами: 0 800 503 753, (044) 281 08 70, (044) 281 08 71. Зв’язок може бути здійснений через Viber, Zoom, Skype, WhatsApp, Telegram або Google Meet.
  3. Якщо немає можливості скористатися цифровими методами, можна звернутися до українського консульства або посольства за кордоном для отримання посвідчення про перебування в живих. Цей документ разом із заявою (у довільній формі) та копією паспорта слід надіслати до територіального органу ПФУ, де ви перебуваєте на обліку. Це можна зробити поштою або через вебпортал ПФУ.

«Ми працюємо в умовах війни, але головне зберігати довіру до системи. Якщо виникають труднощі ми завжди готові допомогти», – підсумували в Пенсійному фонді.

Facebook Comments Box
nyaha IT:
Leave a Comment
whatsapp
line