З 1 червня 2025 року в Україні набудуть чинності нові правила щодо переказів коштів між банківськими картками і будуть знижені встановлені ліміти.
Ще у грудні 2024 року більшість банків та фінансових організацій підписали меморандум «Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських послуг». Основна мета документа – протидія схемам нелегального переведення коштів, зокрема через так званих «дропів».
У межах цього меморандуму банки розділили клієнтів за рівнем ризику (низький, середній, високий) і ввели відповідні ліміти на карткові перекази. З 1 лютого 2025 року діють такі ліміти:
- до 150 тис. грн на місяць для клієнтів з низьким та середнім ризиком;
- до 50 тис. грн – для клієнтів із високим рівнем ризику.
Що зміниться з червня
Починаючи з 1 червня 2025 року, ліміти для клієнтів з низьким і середнім ризиком будуть зменшені до 100 тис. грн щомісяця. Для осіб з високим ризиком обмеження залишаються без змін – 50 тис. грн.
Однак при наданні документів, що підтверджують законність джерел доходів, клієнт зможе збільшити особистий ліміт.
Кого не торкнуться обмеження
Нові правила не поширюються на такі випадки:
- надходження коштів на зарплатні або соціальні картки;
- операції з депозитних чи кредитних рахунків;
- перекази між власними рахунками в одному банку;
- діяльність волонтерів та благодійних організацій.
У разі перевищення ліміту, банк може запросити підтвердження законного походження коштів. Для цього можна надати:
- податкові декларації;
- довідки про доходи (наприклад, з місця роботи);
- форми ОК-5 та ОК-7 з Пенсійного фонду;
- документи про волонтерську діяльність.
Важливо зазначити, що зниження ліміту було анонсовано заздалегідь, а саме ще 1 лютого під час підписання меморандуму. Також роз’яснення було надано Національним банком, щоб громадяни мали достатньо часу для підготовки.
Нагадуємо, що відповідно до українського законодавства всі грошові розрахунки повинні проводитися виключно в гривні, за винятком специфічних випадків, таких як іноземні інвестиції, операції з цінними паперами та надання окремих банківських послуг.
Leave a Comment