Міністерство оборони України розробило новий механізм ротації військовослужбовців, який передбачає декілька місяців відпочинку після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях. Про це в ефірі Радіо Свобода 1 квітня повідомив народний депутат України, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
За словами Веніславського, цей механізм розглядається як альтернатива закону про демобілізацію. Водночас він наголосив, що на законодавчому рівні врегулювати цей процес неможливо, тож найімовірніше ротація відбуватиметься через підзаконні нормативно-правові акти та директиви головнокомандувача Збройних сил України.
«Це має бути директива: або рішення ставки, або наказ головнокомандувача… Тому що на рівні закону ми не можемо врахувати особливості бойових дій, коли і яка кількість людей може бути звільнена», – пояснив депутат.
Проблеми з реалізацією
Попри наявність розробленого механізму, його впровадження наразі неможливе через складну ситуацію на фронті.
Веніславський зазначив, що Генеральний штаб оцінює реальну ситуацію і в умовах активних наступальних дій Росії масове звільнення військовослужбовців призведе до критичних наслідків.
«Є позиція Генштабу, є реальна ситуація на фронті. І в умовах, коли Росія на різних напрямках намагається тиснути, ухвалення такого закону одномоментно призведе до звільнення дуже великої кількості людей, що матиме негативні наслідки», – наголосив Веніславський.
Таким чином, хоча механізм ротації вже розроблений, його впровадження відкладається через військову необхідність. Веніславський резюмував, що прийняття закону про демобілізацію зараз є малоймовірним, оскільки це «надто оптимістичний» сценарій в умовах поточної ситуації на фронті.
Leave a Comment