Зміни у фінансових операціях українців – з 1 червня перекази з картки на картку стануть менш доступними через нові ліміти. Про це повідомили у Національному банку України (НБУ). Обмеження торкнуться як переказів між фізичними особами, так і перерахувань за реквізитами IBAN.
Нові обмеження на карткові перекази
Як пояснюють у НБУ, з 1 червня 2025 року набирають чинності жорсткіші ліміти на грошові перекази. Якщо раніше тимчасове обмеження складало 150 000 гривень на місяць, то тепер ця сума буде знижена до 100 000 гривень.
“Українці майже не відчують змін, адже обмеження у 150 тисяч гривень і так діяло до цього часу. Водночас нові норми зроблять фінансовий моніторинг більш ефективним“, – зазначають у регуляторі.
Крім того, окремі категорії клієнтів, які вважаються фінансово ризикованими, збережуть ще нижчий ліміт – 50 000 гривень на місяць. Це рішення стосується переказів не лише за допомогою карток, а й через реквізити IBAN, хоча раніше такі операції не обмежувалися.
У Нацбанку уточнили, що обмеження не поширюється на рахунки волонтерів, які відповідають визначеним критеріям, а також осіб, чиї щомісячні доходи з підтверджених джерел перевищують суму встановленого ліміту. Винятки також діють для переказів між власними рахунками клієнта в одному банку та для операцій юридичних осіб.
Які банки будуть знижувати ліміт
До ініціативи долучилися ще 25 банків та фінансових компаній, серед яких: “Укрексімбанк”, “Укргазбанк”, “Кристалбанк”, “Глобус”, “МТБ Банк”, “Радабанк”, “Ідея Банк”, “Альтбанк”, “Банк Альянс”, “ЄПБ”, “Кліринговий Дім”, “Полікомбанк”, “Траст-Капітал”, “Оксі Банк”, “Перший Інвестиційний Банк”, “Агропросперіс Банк”, “NovaPay”, “ПроКредит Банк”, “Комінбанк”, “Правекс Банк”, “RozetkaPay”, “Банк Український Капітал”, “Сенс Банк”, “Скай-Банк”.
За даними НБУ, ці фінустанови охоплюють понад 90% всіх платіжних карток та грошових переказів в Україні. В НБУ зазначили, що нові правила спрямовані на посилення фінансового моніторингу та контроль за фінансовими потоками в державі.
Leave a Comment