Заберуть навіть сильно хворих: мобілізація по-новому з квітня

Заберуть навіть сильно хворих: мобілізація по-новому з квітняЗаберуть навіть сильно хворих: мобілізація по-новому з квітня

Мобілізація переходить на жорсткіші рейки — коли придатність визначає не папірець із діагнозом, а здатність діяти на благо оборони країни.

З 4 травня 2024 року в Україні офіційно запроваджено новий підхід до оцінки придатності до військової служби. Відтепер поняття «обмежено придатний» скасоване. Тому громадянин може бути або придатним, або непридатним.

Це означає, що навіть люди з хронічними або серйозними захворюваннями більше не зможуть уникнути мобілізацію. Ключовий критерій як оцінюють військовозобов’язаного — не сам діагноз, а функціональний стан організму, який дозволяє  виконувати завдання у ЗСУ.

Кого тепер можуть мобілізувати

Під призов можуть потрапити навіть ті, хто має:

  • ВІЛ-інфекцію (безсимптомну або з легкими ускладненнями);
  • хронічний гепатит з мінімальними порушеннями;
  • гіпертонію першого ступеня;
  • залишкові зміни після туберкульозу;
  • легкий остеоартроз;
  • незначні порушення з боку нервової системи.

Навіть деякі особи після важких захворювань, у тому числі з доброякісними пухлинами чи імунними розладами, можуть бути визнані придатними для служби в тилу.

В Міністерстві оборони заявили, що оновлені вимоги дозволять уникнути зловживань і фіктивних звільнень від служби. Тепер кожен, хто раніше мав «помʼякшений» статус, повинен знову пройти ВЛК і цього разу результати можуть бути не на його користь.

Територіальні центри комплектування працюють у щільній зв’язці з медкомісіями, що дозволяє швидко ухвалювати рішення й активніше залучати чоловіків, до збройних сил України.

Ці новації є відповіддю на виклики воєнного часу. В умовах масштабної війни держава прагне максимально залучити усі можливі людські ресурси. Тому на сьогодні навіть серйозна хвороба не є причиною отримання відстрочки від служби.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment
whatsapp
line