Німеччина не буде давати тимчасовий захист певній категорії українців: подробиці

Попри те, що через російське вторгнення громадяни України мають право на тимчасовий притулок у країнах ЄС, це не гарантує автоматичного дозволу на в’їзд до Німеччини.

У Берліні пояснили, що право на притулок не поширюється на українців, які вже давно проживають за кордоном або в інших країнах ЄС. В уряді Німеччини наголосили, що такі громадяни не перебувають у безпосередній небезпеці через бойові дії в Україні. Для довготривалого переїзду до ФРН їм необхідно отримати відповідну візу.

Український адвокат Юрій Демченко, який проживає в Німеччині, пояснив, кого можуть торкнутися нові обмеження щодо в’їзду та перебування у країні.

За його словами, українці, які виїхали за кордон ще до війни (за 90 днів до 24 лютого 2022 року), не мають права претендувати на тимчасовий захист у Німеччині.

Адвокат зазначив, що зараз Німеччина переглядає випадки тих, хто вже отримав тимчасовий захист за §24 параграфом. Особливо це стосується тих громадян України, які давно проживали в ЄС ще до початку повномасштабного вторгнення.

За новими змінами в законодавстві UkraineAufenthUV від 22.11.2024, правило 90 днів до 24 лютого 2022 року, швидше за все, більше не діє.

Зараз в’їзд до Німеччини дозволяють лише тим українцям, які фактично проживали в Україні станом на 24 лютого 2022 року.

Українцям, які ще до повномасштабного вторгнення тривалий час мешкали в ЄС, краще одразу подаватися на візу через консульство, а не розраховувати на тимчасовий захист.

Таким чином, Німеччина поступово посилює політику прийому українських біженців, що впливає на багатьох громадян, які раніше безперешкодно отримували тимчасовий притулок.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.