Броні не буде, а мобілізація вже чекає: підприємства почали панікувати

28 лютого в Україні розпочнеться масштабний процес позбавлення броні, який зачепить тисячі працівників підприємств, що раніше мали статус критично важливих. Тепер компанії знову повинні пройти оновлену процедуру підтвердження критичності, а ті, хто цього не зробить – втратять можливість бронювати своїх співробітників.

Про те, як влада переграла підприємства і тим самим покращить процес мобілізації розповів адвокат Руслан Ткаченко.

Як зазначив адвокат, рік тому багато підприємств отримали статус критично важливих, що дозволяло їм бронювати своїх працівників. Це стало масовим явищем – компанії почали оформлювати бронь навіть тим, хто лише номінально працював у них. Деякі структури використовували цей механізм у корисливих цілях, отримуючи за це фінансову вигоду.

Уряд вирішив переглянути правила та провести аудит таких підприємств. Внаслідок цього багато компаній втратять статус критичності, а разом з цим і можливість бронювання своїх працівників.

На думку адвоката, уряд дозволив отримувати статус критичного і бронювати працівників багатьом підприємствам, щоб отримати якомога більше даних про військовозобов’язаних чоловіків.

Вже зараз зрозуміло, що понад 70% підприємств втратять свій статус критично важливих. Це означає, що їхні співробітники втратять бронювання та стануть «ідеальними кандидатами» для мобілізації. Чому саме вони? Тому що ці люди вже стоять на обліку у ТЦК, проходили ВЛК та залишили всі свої дані в системі. Тобто, з точки зору мобілізації, вони – ідеальні призовники, – підкреслив Руслан ткаченко.

Також він зазначив, що особи, які пройшли ВЛК і були визнані придатними уже будуть притягуватися до кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації. Тепер раніше заброньовані працівники можуть бути мобілізовані, оскільки їхні дані вже є в системі. Таким чином, процеси, що почалися ще рік тому, тепер завершуються – і ті, хто раніше отримав бронь без реальної необхідності, ризикують потрапити в лави ЗСУ вже найближчим часом.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.