Історія про кота, який шість діб залишався зачиненим у квартирі після затримання його власника працівниками територіального центру комплектування (ТЦК), викликала хвилю суспільного обурення.
Волонтери організації “ЗооПатруль UA” розповіли, що інцидент стався на вулиці Райдужній у Деснянському районі Києва. Через відсутність власника сусіди помітили, що кіт голосно нявчав, а потім у квартирі запанувала тиша. Волонтери та фахівці, яких викликали мешканці будинку, змогли дістати тварину, яка була сильно зневоднена й перебувала у стресі.
Чоловік, за словами волонтерів, не мав можливості передати ключі від квартири родичам або знайомим, щоб ті подбали про його тварину. Це сталося після того, як його примусово доставили до ТЦК і після того зразу направили в навчальний центр.
14 січня на пресконференції Сухопутних військ України, що проходила в агентстві «Інтерфакс-Україна», начальниця РТЦК та СП Києва, майорка Лариса Козак, прокоментувала цей інцидент. Вона зазначила, що бачила відео і розуміє, про яку ситуацію йдеться, однак заявила, що такі випадки їй невідомі.
Коментар ТЦК Майорка Козак заперечила, що працівники ТЦК перешкоджають громадянам у вирішенні побутових питань або контактах із рідними.
«Щодо неможливості громадян поспілкуватися з родичами, вирішити побутові питання чи передати ключі — мені про це невідомо. Ми, представники ТЦК та СП, такого не допускаємо», — заявила вона.
Також вона додала, що у випадках коли громадяни самостійно прибувають до ТЦК, їм надається час для вирішення особистих справ, наприклад, два місяці до моменту явки. Однак для тих, кого примусово доставляють, таких можливостей немає.
Реакція суспільства Інцидент викликав хвилю обговорень у соціальних мережах. Багато користувачів вимагають більш прозорих дій ТЦК та врахування деяких аспектів у процесі мобілізації.
Нагадаємо, що представники Сухопутних військ також відповіли на інші актуальні питання, зокрема щодо роботи блокпостів на в’їздах до Києва, які спричиняють значні затори, викликаючи обурення мешканців регіону.
Leave a Comment