Із нового навчального року учні 8-9 класів українських шкіл вивчатимуть фінансову грамотність та підприємництво як обов’язковий предмет. Нововведення стартує з навчального 2025-2026 року, повідомляє «Освіторія».
Курс має на меті навчити учнів орієнтуватися у сучасному фінансовому світі та ухвалювати обґрунтовані рішення. За словами представників Фонду, який сприяв створенню навчальної програми, такі знання є вкрай актуальними для молоді.
«Цей курс допоможе учням здобути якісні знання та навички, необхідні для ухвалення фінансових рішень і реалізації підприємницьких проєктів», – зазначають розробники програми.
Що вивчатимуть школярі
Навчальна програма складається з двох частин і охоплює 8 окремих розділів:
8 клас – Основи фінансової грамотності та фінансової культури (17 годин).
9 клас – Поглиблене вивчення фінансових тем і підприємництва (35 годин), яке включає:
- Гроші та їх призначення;
- Банківські та небанківські фінансові установи;
- Базові фінансові послуги;
- Захист прав споживачів фінансових послуг;
- Основи підприємництва;
- Практичний проєкт: «Шкільне підприємництво – від ідеї до реалізації».
Робота над навчальною програмою розпочалася ще у 2021 році, коли Міністерство освіти і науки затвердило модельну програму для 8-9 класів. У 2024 році стартувало пілотне викладання курсу для учнів 8-х класів. Уже підготовлено 96 вчителів, які викладатимуть цей предмет.
Зазначається, що предмет має допомогти школярам зрозуміти основи фінансової грамотності, навчитися управляти грошима та планувати бюджет, а також опанувати навички створення та реалізації бізнес-ідей. Завдяки практичному проєкту «Шкільне підприємництво», учні зможуть закріпити отримані знання на практиці.
Leave a Comment