Британська фінтех-компанія Revolut, одним із засновників якої є українець Влад Яценко, почала бета-тестування свого продукту в Україні. Наразі доступ до сервісу отримала перша група тестових користувачів.
Нові можливості для українських користувачів
На етапі тестування Revolut дозволяє користувачам здійснювати міжнародні перекази без комісій, оформлювати віртуальні картки та оперувати понад 30 валютами. Поповнювати рахунки можна з валютних карток у доларах або євро, тоді як поповнення з гривневих карток наразі недоступне через обмеження НБУ.
“Хоча ми не коментуємо плани розширення до моменту готовності продукту, ми запрошуємо українців завантажити застосунок Revolut і приєднатися до списку очікування. Таким чином, вони отримають сповіщення, коли сервіси стануть доступними”, — зазначили у компанії для Forbes.
Обмеження та перспективи
Національний банк України повідомив, що не отримував інформації від Revolut щодо виходу на український ринок. Для офіційної роботи необанку знадобиться дозвіл регулятора.
Фінансовий аналітик ICU Михайло Демків вважає, що Revolut, імовірно, не працюватиме з гривневими картками, зокрема зарплатними або картками для ФОПів. Клієнти з України матимуть змогу відкривати рахунки у доларах або євро. “Українці зможуть конвертувати валюту у своїх банках і переказувати кошти на рахунок у Revolut. Це спростить поповнення брокерських рахунків за кордоном та допоможе тримати кошти у валюті”, — додав Демків.
Конкуренція на ринку
Експерти прогнозують, що Revolut складе конкуренцію сервісам для транскордонних переказів, таким як Wise. За словами одного з українських банкірів, необанк може заробляти на переказах, враховуючи, що за кордоном проживає близько 6 млн українців.
Особливості та переваги
Revolut має литовську ліцензію, яка дозволяє працювати в ЄС. Щоб розпочати роботу в Україні, компанії необхідно отримати ліцензію НБУ. Регулятор наголошує, що надання фінансових послуг можливе лише після виконання всіх процедур і отримання необхідних дозволів.
Ще однією перевагою Revolut є послуга купівлі-продажу криптовалют. Проте запуск такого сервісу в Україні потребує законодавчих змін, вважають експерти з Binance і Trustee Plus.
Локалізація та інтеграція з «Дією»
Revolut вже локалізував свій застосунок українською мовою. Верифікація нових користувачів з України відбувається через державний застосунок «Дія», що значно спрощує процедуру підключення.
Підсумки
Вихід Revolut на український ринок відкриває нові можливості для користувачів, зокрема зручні міжнародні перекази, доступ до мультивалютних рахунків і перспективу користування криптовалютними сервісами. Однак для повноцінної роботи компанії необхідно подолати регуляторні бар’єри та адаптувати свої послуги до місцевого ринку.
Leave a Comment