Верховна Рада уже найближчим часом розгляне законопроект №12178 про реформу МСЕК, який стосується змін у законі про мобілізацію, зокрема щодо підстав для відстрочки військовозобов’язаних, які здійснюють догляд за родичами.
Що зміниться
Фінальна редакція законопроекту вносить уточнення до пунктів 9 і 14 частини 1 статті 23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Оновлений пункт 9
Не підлягатимуть призову особи, які постійно доглядають за хворими дружиною (чоловіком), дитиною, батьками (включаючи батьків дружини або чоловіка), якщо ці родичі:
- потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
- не мають інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть забезпечити догляд.
Оновлений пункт 14
Відстрочка також передбачена для членів сім’ї другого ступеня споріднення, які постійно доглядають за особою з інвалідністю I або II групи. Ця норма діє за таких умов:
- відсутність членів сім’ї першого ступеня споріднення або їх нездатність забезпечити догляд (за висновком МСЕК, ЛКК або рішенням експертної команди).
- за відсутності членів першого та другого ступеня споріднення, право на відстрочку може поширюватися на членів сім’ї третього ступеня споріднення.
Таким чином, документи, які будуть видані в майбутньому експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи, додаються до переліку підстав для отримання відстрочки. Ці документи матимуть юридичну силу на весь термін їхньої дії та можуть бути використані для оформлення або продовження соціальних пільг, допомог, пенсій і прав передбачених законами “Про військовий обов’язок та військову службу” і “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
У Верховній Раді також зазначили, що реформа МСЕК має на меті удосконалити процедури оцінювання та забезпечити більш прозоре та справедливе надання відстрочки тим, хто доглядає за рідними.
Leave a Comment