Українцям пояснили, чи є правомірним надсилання повідомлень про явку до Територіальних центрів комплектування (ТЦК) через месенджер Viber.
Юридичне роз’яснення надав адвокат Дмитро Кушнаренко з адвокатського об’єднання “Актум” у коментарі для РБК-Україна.
Нові правила вручення повісток через пошту
Постанова Кабміну №560 чітко прописує правила доставки повісток поштою.
Таким чином, повістки тепер можуть надсилатися рекомендованим листом через Укрпошту. Її повинен вручити представник пошти за місцем реєстрації особи. Якщо адресант відсутній за місцем реєстрації, то представник пошти повинен його повідомити про надходження повістки наступними способами:
- через SMS,
- через повідомлення у Viber,
- шляхом залишення повідомлення у поштовій скриньці.
У всіх трьох повідомленні вказується, що надійшов рекомендований лист з «Повісткою від ТЦК» та у якому відділенні Укрпошти можна його забрати.
Що відбувається, якщо повістка не забрати
Якщо особа не прийшла за повісткою до вказаного відділення Укрпошти протягом трьох днів, то її відправляють назад в ТЦК і вона вважається як належно врученою. Після чого у чоловіка є 7 днів, щоб з’явитися в ТЦК, перед тим як його подадуть в розшук та накладуть штраф у розмірі 17 -25, 5 тисяч гривень.
Обов’язок повідомляти про зміну місця проживання
Військовозобов’язані, включаючи внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зобов’язані повідомляти ТЦК і СП про зміну місця проживання.
Якщо адреса не була оновлена, але повістка була направлена за попередньою адресою реєстрації, вона все одно вважається врученою, а громадянин – проінформованим.
Юрист наголосив, що порушення правил військового обліку, зокрема ненадання інформації про зміну місця проживання, або не явці по повістці, яка була надіслана поштою, може стати підставою для адміністративної відповідальності на суму 17 -25, 5 тисяч гривень
Таким чином, інформування військовозобов’язаної особи через Viber, що йому прийшла повістка поштою є законним методом у рамках нових правил мобілізації. Тому важливо своєчасно реагувати на отримані повідомлення і оновлювати дані в ТЦК, пояснив юрист.
Також читайте:
Коли штрафи за порушення мобілізації можуть сягнути 60 тисяч гривень.
Leave a Comment