Україна стикається з серйозними викликами у сфері мобілізації, адже через корупційні схеми в територіальних центрах комплектування (ТЦК) та військово-лікарських комісіях (ВЛК), країна втратила близько двох мільйонів чоловіків мобілізаційного віку, які виїхали за кордон. Про це повідомив старший лейтенант Микола Мельник.
Військовий підкреслює, що прогалини у законодавстві та корупційні схеми стали ключовими факторами, які дозволили цим громадянам залишити країну. Повернути цих чоловіків практично неможливо, адже жодна країна не буде їх депортувати.
Старший лейтенант наголошує, що захист України має стати справою кожного громадянина, незалежно від його соціального статусу чи посадового становища. На його думку, армія має представляти всі верстви населення, а мобілізація повинна бути загальною.
“Сьогодні ми спостерігаємо, що українська армія дедалі більше перетворюється на робітничо-селянську. Серед військовослужбовців майже немає дітей високопосадовців. Натомість два мільйони ухилянтів перебувають за кордоном. Ці люди не змогли б виїхати без допомоги з середини. Відомі конкретні прізвища, є вироки судів, але корупціонери залишаються на волі та продовжують працювати”, — зазначив Мельник.
Військовий наголошує, що визнання проблеми є першим кроком до її вирішення. Зниження мобілізаційного віку, на його думку, може стати одним із необхідних заходів у нинішній ситуації.
“Потрібно визнати, що ми відступаємо назад не тільки, що в нас недостатньо зброї, а й тому, що на сьогодні армія неукомплектована. Якщо зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років не вирішила питання укомплектації, то пора задуматися про зниження до 18 років або іти і домовлятися з ворогом про заморозку війни. Але я відкрию очі українцям, якщо одна сторона просить мир, то фактично вона визнає себе переможеною“ – зазначив військовий.
Слід зазначити, що у Верховній Раді питання про зниження призовного віку до 18 або 20 років наразі офіційно не розглядається. Поточні правила мобілізації залишаються незмінними, а повідомлення у ЗМІ щодо можливих змін не відповідають дійсності.
Також читайте:
У ТЦК розповіли хитрощі чоловіків, які хочуть уникнути військової служби.
З 1 грудня в Україні набули чинності оновлені правила бронювання військовозобов’язаних працівників.
Leave a Comment