З 1 грудня в Україні набули чинності оновлені правила бронювання військовозобов’язаних працівників. Як повідомляє Міністерство економіки, ці зміни впроваджено через виявлені системні зловживання в попередній системі бронювання.
Головні нововведення
Одним із ключових аспектів є те, що процес бронювання тепер буде повністю цифровізований і здійснюватиметься виключно через портал «Дія».
Для того, щоб підприємство могло забронювати свого працівника, необхідно бути не тільки критичним, а й відповідати двом наступним критеріям:
- Відсутність боргів перед державним або місцевим бюджетом.
- Середня зарплата співробітників повинна бути не менш ніж 20 тисяч гривень (еквівалент 2,5 мінімальних зарплат).
Чому встановлено такий рівень зарплат
У Міністерстві економіки пояснили, що це правило спрямоване на зменшення можливості зловживань. Раніше існувала практика, коли підприємства штучно працевлаштовували осіб, виплачуючи їм мінімальну зарплату для оформлення бронювання.
“Збільшена зарплата допоможе уникнути «тіньових» домовленостей та забезпечить прозорість процесу бронювання“, — зазначили в Мінекономіки.
Також в Мінекономіки підкреслили, що чинні бронювання та статуси критичності залишаються дійсними до кінця їхнього терміну, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року. Після цього всі підприємства мають пройти перепідтвердження критичності. Статус критичного підприємства дозволяє бронювати працівників до 12 місяців.
Щоб отримати статус критичного, підприємствам потрібно відповідати одному з наступних критеріїв, визначених постановою Кабміну, а саме:
- Загальна сума сплачених податків перевищує 1,5 млн євро.
- Річні надходження в іноземній валюті складають щонайменше еквівалент 32 мільйонів євро.
- Підприємство має стратегічне значення для економіки або безпеки держави.
- Виконує важливі функції для територіальної громади.
- Відсутність боргів зі сплати ЄСВ.
- Середньомісячна заробітна плата працівників перевищує середній рівень у регіоні.
- Підприємство є резидентом «Дія.City».
“Зміни в правилах покликані зробити процес бронювання прозорішим і справедливішим, забезпечуючи дотримання законодавства і уникнення маніпуляцій. Оновлені критерії дозволять гарантувати, що критично важливі для економіки підприємства можуть продовжувати працювати під час воєнного стану“, – підсумували в Мінекономіки.
Leave a Comment