З початком повномасштабного вторгнення Україна стикнулася з необхідністю врегулювання питання виплат військовим, які потрапили в полон, зникли безвісти або опинилися в заручниках. Уже через два місяці ці виплати будуть здійснюватися за новою системою, передбаченою законом №3995-IX.
Як тепер відбуватиметься розподіл виплат
Раніше кошти у разі загибелі військовослужбовця призначалися членам його родини: дружині чи чоловікові, батькам або опікунам неповнолітніх дітей. Пріоритет у виплатах мала дружина, а за її відсутності сума розподілялася між іншими членами родини порівну.
Такий підхід мав низку недоліків, адже не враховував можливих розлучень чи відсутності стосунків між загиблим військовим і його сім’єю.
Але тепер військовослужбовці можуть самостійно обиратимуть осіб, які отримуватимуть виплати, незалежно від ступеня спорідненості. Для цього необхідно скласти письмове розпорядження, яке затвердить військовий керівник.
У разі відсутності такого документа кошти будуть розподілятися між родичами першої черги: дружиною чи чоловіком, офіційними представниками неповнолітніх дітей та батьками військовослужбовця (за винятком тих, хто отримує аліменти або був позбавлений батьківських прав). Якщо таких родичів немає, гроші передадуть родичам другої черги, до яких належать повнолітні діти та рідні брати і сестри.
Виплати та умови їх припинення
Фінансова допомога здійснюється щомісячно, доки не будуть з’ясовані обставини щодо статусу військовослужбовця. Виплати припиняються після його звільнення з полону, визнання судом зниклим безвісти чи померлим.
Винятки
Ці норми не поширюються на тих військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили місце служби чи дезертували зі складу Збройних сил України.
Також читайте:
Готовий припинити війну за однієї умови: нова заява Зеленського.
Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант.
Leave a Comment