Щомісяця близько 12 українських військових тікають із військових навчань у Польщі — Financial Times

Українські Збройні сили все частіше стикаються зі зростанням випадків дезертирства. Зокрема, деякі військовослужбовці використовують військові навчання у Польщі, як можливість покинути країну та залишитися за кордоном.

Що повідомляє видання Financial Times

Видання посилається на слова представника польської служби безпеки, який на умовах анонімності зазначив, що приблизно кожного місяця близько 12 українських військових тікають із навчань у Польщі.

Однак Міністерство оборони Польщі не коментувало цю інформацію, рекомендувавши звертатися до української сторони.

Статистика СЗЧ та дезертирства

Згідно з даними Financial Times, кількість випадків дезертирства серед українських військових значно зросла. З січня по жовтень 2024 року в Україні відкрили 60 тисяч справ про дезертирство, що майже вдвічі більше, ніж за 2022 і 2023 роки разом.

Водночас Офіс генерального прокурора у жовтні повідомляв, що за 2024 рік було відкрито понад 35 тисяч кримінальних справ про самовільне залишення військової частини, що вдвічі перевищує показники минулого року.

Ситуація на фронті

Журналісти поспілкувалися з неназваним офіцером 123 окремої бригади територіальної оборони, яка брала участь в обороні Вугледара. За його словами, за три роки війни їхній підрозділ жодного разу не отримав ротацію. Через що багато військових просто не витримували психологічного та фізичного навантаження та залишали свої позиції і йшли в СЗЧ.

Як реагує влада

28 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон, що дозволяє добровільно повернутися до служби тим, хто вперше самовільно залишив частину або дезертував. За таких умов вони звільняються від кримінального покарання і їм відновлюються всі пільги.

Народний депутат і член оборонного комітету Верховної Ради Вадим Івченко заявив, що близько 20% дезертирів повертаються до служби.

Проблема дезертирства залишається серйозним викликом для української армії. Попри збільшення кількості справ, новий закон дає можливість повернутися до служби без наслідків, що повинно сприяти зменшенню напруження серед військових, які оступилися перший раз. Також слід враховувати психологічний стан військового, який за довгі місяці війни може похитнутися, тому з такими людьми повинні працювати психологи– зазначив Вадим Івченко

Також читайте:

Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант.

Готовий припинити війну за однієї умови: нова заява Зеленського.

Гравці S.T.A.L.K.E.R. 2 мають потенціал стати відмінними операторами дронів.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.