У ТЦК пояснили головний парадокс мобілізації: що відомо

Мобілізація – це механізм, який орієнтований на немотивованих громадян. А от для вмотивованих громадян, передбачена контрактна служба.

Про це в інтерв’ю для Телеграфу розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП, майор Роман Істомін.

Майор пояснив, що після мобілізації частина призваних військових з часом знаходить мотивацію, а частина залишається без неї. Проте навіть немотивовані військовослужбовці не завжди залишають підрозділи і йдуть в СЗЧ. “Це зазвичай відбувається тоді, коли боєць не знаходить спільної мови з командиром або відчуває себе непотрібним у колективі”, — уточнив Істомін.

Речник наголосив, що справжній воїн формується тоді, “коли накопичується біль і злість на душі”.

Згадуючи добровольців 2022 року, Істомін зазначив, що більшість із них усвідомлювала всі труднощі, які чекають на фронті:Багато з них були патріотами, які розуміли, що їхній обов’язок — захищати Батьківщину. Вони знали, що буде холодно, важко, брудно, боляче, що їм може загрожувати поранення чи навіть смерть. Але вони все одно йшли.

На його думку, сьогодні суспільство зіткнулося з непростим вибором: Або ми зараз комплектуємо підрозділи навіть із немотивованих чи умовно мотивованих людей, або визнаємо, що солдатів немає, заморожуємо конфлікт і чекаємо нового наступу росіян.

Майор також звернув увагу на різне ставлення до війни серед населення. Ті, хто вирішив воювати, кажуть: Я розумію, що ворог може дійти до нашого дому, але я краще зустріну його далеко від Полтави. А ті, хто залишаються вдома, знаходять виправдання: війна далеко, перше хай ідуть депутати, якщо вони прийдуть сюди, тоді я уже візьму в руки зброю тощо.

Але тоді вже буде пізно, — підсумував Істомін, додавши, що наступного разу “цілком можливо, оборону доведеться займати по Дніпру”.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.