Арешт акцій Київстару: що це зміне для абонентів

Арешт частини корпоративних прав компанії “Київстар” може бути знятий найближчим часом. Замість націоналізації на компанію очікує прихід американських інвестицій.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Mediasat, провідні американські інвестиційні фонди висловили зацікавленість у придбанні VEON — нідерландського холдингу, якому належить найбільший український мобільний оператор “Київстар”.

Раніше український суд наклав арешт на корпоративні права, пов’язані з російськими олігархами Михайлом Фрідманом, Петром Авеном та Андрієм Косоговим. Однак наприкінці 2023 року VEON повністю вийшов з російського ринку, продавши свої активи.

За даними ЗМІ, важливу роль у залученні інвестицій відіграє Майк Помпео, колишній держсекретар США та ексголова ЦРУ. У листопаді минулого року він став незалежним невиконавчим директором “Київстару”. Як незалежний член правління VEON, Помпео підтримав пропозиції щодо поглинання компанії такими інвестиційними гігантами, як Blackstone, KKR і Carlyle, зазначивши, що Михайло Фрідман більше не має жодного відношення до VEON.

Видання Capitol Intelligence Group також повідомляє, що Міністерство торгівлі США та розвитку підтримують це поглинання.

Журналісти нагадують, що аналогічна ситуація раніше склалася з Lifecell. Спочатку на корпоративні права цієї компанії також наклали арешт, але згодом його було знято, і компанія перейшла до французького холдингу NJJ Capital.

Аналітики припускають, що “Київстар” може повторити цей сценарій. Після узгодження вартості VEON між зацікавленими сторонами арешт корпоративних прав “Київстару” (47,85%) ймовірно буде знято. Очікується, що зміна власників не вплине на абонентів і роботу оператора.

Наразі VEON оскаржує в суді арешт корпоративних прав “Київстару”, наполягаючи, що Фрідман, Авен і Косогов, проти яких були спрямовані санкції, не володіють акціями VEON або Київстару.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.