МСЕК в минулому: сімейні лікарі отримають нові повноваження для надання відстрочок від мобілізації

Український уряд вирішив докорінно реформувати систему медико-соціальної експертизи (МСЕК).

Про це в аналітичному огляді 22 листопада повідомила журналістка Ірина Полякова.

Через великі корупційні скандали в органах МСЕК, дану систему необхідно реформувати. Найяскравіший приклад, де показується корумпованість системи, це коли 41 прокурор Хмельницької області оформили собі фіктивні справки про інвалідність під час повномасштабної війни“, – зазначає експертка.

Але з 2025 року набудуть нові правила оцінки функціонування людини. Тепер особа з інвалідністю, щоб продовжити групу повинна буде пройти повірку на базі багатопрофільних лікарень. По всій країні планується створити близько 300 таких медичних закладів з рівномірним територіальним розподілом.

Відтепер оцінювати повсякденне функціонування людини будуть не окремі структури в приміщенні МСЕК, а медичні експерти багатопрофільної лікарні, – пояснила Полякова.

Суттєво спроститься процедура встановлення інвалідності. Сімейні лікарі можуть направляти пацієнтів на медичне обстеження без проходження лікарсько-консультативної комісії. Більше того, не потрібно буде чекати 120 днів лікарняного – оцінювання можна буде проходити одразу після встановлення діагнозу.

Найважливішим нововведенням стане повна цифровізація процесів. «Всі рішення та висновки експертів будуть фіксуватися в електронній системі», – підкреслила журналістка. При цьому склад експертної групи не буде постійним, а формуватиметься індивідуально для кожного пацієнта.

З 2026 року процес оцінювання буде обов’язково проходити з відеофіксацією. Також буде створено Центр оцінки функціонального стану особи для перевірки обґрунтованості експертних рішень та розгляду апеляцій.

Для осіб з довічним статусом інвалідності всі права та пільги збережуться. Тим, кому потрібен повторний огляд, термін продовжать на шість місяців.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.