В Україні дедалі більше випадків пов’язаних із штрафами від територіальних центрів комплектування (ТЦК), які викликають суспільний резонанс. Ця тема важлива, оскільки громадянам потрібно розуміти свої права, щоб уникати бюрократичних пасток, знати, як діяти у спірних ситуаціях і вміти захищати свої інтереси.
Адвокат Крістіна Очкур у TikTok розповіла, що останнім часом українці дедалі частіше стикаються з подвоєними штрафами від ТЦК.
Ситуація розвивається наступним чином:
- Багато громадян дізнаються про накладені штрафи вже після ухвалення рішень щодо блокування їхніх рахунків виконавчою службою. Працівники ТЦК повинні надіслати постанову про штраф на поштову скриньку військовозобов’язаному, але не завжди вони це роблять.
- Наприклад, чоловік не забрав повістку, яка була надіслана поштою, на нього наклали штраф заочно, а постанову не надіслали.
- А якщо не сплатити штраф протягом 14 днів, то він передається до виконавчої служби і подвоюється. Замість 25 тисяч гривень сума зростає до 50 тисяч гривень. Додатково виконавча служба нараховує ще 8 тисяч гривень виконавчого збору.
“Дізнатися про штраф поки він не перейшов до виконавчої служби і не подвоївся, можна тільки в тому випадку, коли вам надішлють постанову на поштову скриньку або безпосередньо в ТЦК та СП. Для розуміння, штрафи за неявку до військкомату починаються з 17 тисяч гривень. Повторне правопорушення – це вже 25 500 гривень“, – підкреслила адвокат.
Також вона додала, що переважна більшість штрафів зараз іде за ігнорування повісток поштою. Адже така повістка вважається врученою, навіть якщо особа її не отримала особисто. У багатьох випадках шанси на успіх у судовій суперечці є досить високими, але також є негативні судові рішення, де чоловіка змушують оплатити штраф у повному об’ємі.
Також читайте:
16-річних хлопців у ТЦК просять підписати згоду на військову службу: що відомо.
Які держпослуги стануть недоступними для чоловіків у листопаді.
Leave a Comment