16-річних хлопців у ТЦК просять підписати згоду на військову службу: що відомо

16-річним хлопцям при постановці на облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) пропонують підписати “згоду громадянина на військову службу” і заповнити бланк соціального паспорту. В анкеті потрібно вказати такі відомості, як середній дохід сім’ї, місце роботи та проживання батьків, житлові умови, судимості та наявність кредитів.

Про це розповіла мати хлопця, Анна Л., на сторінці MAMMAS у Facebook, де також висловили занепокоєння інші батьки.

“Зараз 16-річні йдуть у військкомати від школи. Видають багато бланків, серед них — згода на військову службу. Що це за згода в 16 років і на яку службу? Я чула, що таку згоду підсовують завчасно, а потім у 18 років призивають, але не думала, що це справді відбувається. Чи хтось стикався з цим? Що скажете, мами синів 2007-2008 років народження?” — написала вона, додавши фото бланка, який видають дітям.

Процедура постановки на військовий облік

Адвокатка Марина Бекало в коментарі для ТСН.ua пояснила, що за законодавством щороку в січні-березні юнаки, які досягнуть 17 років, мають стати на військовий облік. Для цього ТЦК СП організовують комісії, які проводять медичний огляд і професійно-психологічний відбір, щоб визначити придатність до військової служби. В результаті складається висновок щодо професійної придатності кандидата.

Бекало зазначила, що погодження на “проведення заходів професійно-психологічного вивчення” — це не згода на військову службу, а лише на участь у психологічних тестах.

Чи можна не підписувати згоду на військову службу

Адвокатка також зазначила, що цей формуляр не затверджений жодним нормативно-правовим актом і має лише рекомендаційний характер. Він містить соціальний паспорт призовника, в якому збираються біографічні дані, відомості про сім’ю, здоров’я, а також інформація, яка може розглядатися як “негативні фактори” (зокрема, наявність кредитів, судимостей чи приналежність до релігійних організацій, які забороняють брати до рук зброю).

“Абсурдність змісту цього бланка очевидна. Але юнаки і їхні батьки не зобов’язані заповнювати такі дані про себе і родину, оскільки ці відомості мають лише рекомендаційний характер”, — наголосила Бекало.

Нагадаємо, через складну ситуацію на фронті Україна потребує додаткового залучення військових. Зараз все частіше мова йде про можливість мобілізації жінок та студентів, а також посилення контролю за порушеннями мобілізаційного законодавства.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.