На сьогодні армія складається переважно зі старших чоловіків, яким понад 40 років, при цьому у кожного з них є хронічні захворювання і найгірше – у них немає мотивації.
Про сьогоднішню мобілізацію розповів полковник Нацгвардії України Артем Ілюхін.
Перше за все полковник пояснив, чому під мобілізацію переважно попадають старші люди.
“Українці котрим 35 – 60 років, це переважно особи, в яких є сім’ї і їм потрібно заробляти кошти, тому вони їздять на роботу і знаходяться на виду, натомість як молодше покоління шукає роботу офлайн і не виходять з дому боячись мобілізації. Це реалії сьогодення“ – пояснив полковник.
Також він розповів, що особи, яких мобілізують без мотивації переважно переусвідомлюють цінності, коли попадають на фронт, адже побачивши, що несе за собою «руський мір», вони розуміють, чому вони там знаходяться.
“Звичайно, охочих воювати не буде так багато, як було в лютому 2022 року. Всі, хто хотів воювати, або уже у війську, або активно допомагають війську, або, на жаль, їх уже немає з нами. І велике питання з якістю мобілізованих. Звичайно, ми хочемо бачити молодих, здорових, сильних, морально стійких і вмотивованих людей від 25 до 35 років“, – сказав військовий.
Однак, як додав полковник, що остання хвиля мобілізації – це переважно чоловіки старше 40 років, які часто мають хронічні захворювання та немотивовані. Але все одно вони – громадяни України, інших немає, тому доводиться працювати саме з такими новобранцями.
При цьому Ілюхін зазначив, що часто буває так, що спочатку у людини взагалі немає мотивації, але потрапивши до колективу, проходячи навчання й у процесі “розкриваються”. Тобто, людина усвідомлює, що поруч – побратими, на яких можна покластися, які допоможуть, при пораненні нададуть допомогу.
Також військовий зазначив, що нове мобілізаційне законодавство зробило мобілізацію більш справедливою.
“Раніше була велика несправедливість. Якщо ти вже вдягнув піксель, то крок вправо, крок вліво – ти дезертир, це серйозний злочин. Якщо ти офіційно мобілізований і відмовляєшся служити – три роки позбавлення волі. Але поки ти ухиляєшся від військового обліку або взагалі на ньому не стоїш, тікаєш від повісток, – все це було дрібне адміністративне правопорушення. Але нове мобілізаційне законодавство вирівняло громадян. Тепер повістки надсилаються поштою, якщо хочеш ухилятися, плати великі штрафи, тебе подають в розшук, блокують банківські рахунки, не дозволяють користуватися державними послугами. Бути ухилянтом в Україні уже невигідно”, – пояснив Іллюхін.
Leave a Comment