Нове посилення мобілізації: як ТЦК буде шукати ухилянтів на вулицях та трасах

Тепер в Україні низка структур обмінюватиметься інформацією про порушників мобілізаційного законодавства. Влада посилює контроль за дотриманням правил військового обліку та мобілізації, про що повідомив міністр оборони Рустем Умєров.

За словами міністра, територіальні центри комплектування (ТЦК) тепер співпрацюватимуть з правоохоронними органами та спецслужбами, які мають більше можливостей для відстеження осіб, що порушили законодавство.

“Кабінет Міністрів України ухвалив важливі зміни для посилення військового обліку та контролю за дотриманням законів. Тепер ТЦК, СБУ, розвідувальні органи та Нацполіція будуть обмінюватися даними через електронну систему. Це дозволить правоохоронцям оперативно отримувати інформацію про порушників та направляти їх до ТЦК або інших відповідних органів”, — написав Умєров на своїй сторінці у Facebook.

Міністр додав, що ця цифровізація сприятиме ефективнішій роботі з комплектування Збройних Сил України.

Як ці зміни можуть вплинути на кожного військовозобов’язаного, пояснив адвокат Роман Сімутін у коментарі для ТСН.ua. Сімутін, який спеціалізується на питаннях мобілізації, звернув увагу на те, що навіть особи, які оновили свої військово-облікові дані, іноді отримують повідомлення про порушення правил обліку. Тепер ці дані будуть відображатися в планшетах правоохоронців під час перевірок документів. Це також дозволить швидко передавати інформацію про обмеження на право керування транспортом.

“Можливі ситуації, коли людину зупиняють за порушення ПДР, перевіряють за базою і знаходять інформацію про порушення правил військового обліку, навіть без участі працівників ТЦК”, — зазначив Сімутін.

Проте, адвокат підкреслив, що для затримання особи за адміністративне порушення потрібні докази цього порушення, і інформація з “Оберігу” не є юридичним доказом. Сімутін пояснив, що нововведення спрямоване на те, щоб правоохоронці мали більше інформації про особу, яку зупинили.

“Фактично, це посилення мобілізаційного контролю. З’являються формальні підстави для вимоги затримання, але такі вимоги часто не підкріплені доказами. Більшість людей не розуміють, що є доказом, а що ні”, — додав адвокат.

Джерела ТСН.ua в Силах оборони натякнули, що це посилення контролю з боку правоохоронців та спецслужб пов’язане з тим, що військовим не завжди вистачає власних ресурсів для проведення мобілізації.

Також читайте:

Примусова мобілізація в Україні: чи потрібні люди, які не хочуть служити.

Виїхали і не повернулися: що загрожує чоловікам, які вирішили «перечекати» мобілізацію за кордоном.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.