Найбільше готові терпіти війну стільки, скільки потрібно, громадяни віком 60-69 та 70+ років – їх 66%. За ними йдуть люди віком 18-29 років (64%).
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів соціальне опитування де дізнався, скільки часу українці готові терпіти тягар війни.
Як зазначається в соцопитуванні, з лютого по жовтень 2024 року вперше спостерігається зниження частки людей, які готові терпіти війну ще довгий період. Водночас кількість тих, хто говорить, що готовий терпіти 1 рік війни зросло з 3% до 6%, тобто разом про відносно довгий період говорять 69% українців.
Частка тих, хто говорить про більш короткі терміни від кількох місяців до півроку, не зросла – 19% зараз і 21% у лютому 2024 року.
Проте з 4% до 12% стало більше тих, хто не зміг відповісти на запитання, що чітко відображає зростання загальної невпевненості щодо майбутнього в очах українців.
Також, серед тих, хто вважає що Росія не зможе вести таку затяжну війну і скоро вичерпує ресурси, з них 77% готові терпіти стільки, скільки потрібно (і загалом 82% готові терпіти умовно довгий період).
У той же час серед тих, хто вважає, що Росія має необмежені ресурси, 52% готові терпіти стільки, скільки потрібно (і загалом 59% готові терпіти умовно довгий період).
Більшість чоловіків і жінок, молодих українців, українців середнього та старшого віку демонструють високий рівень готовності терпіти стільки, скільки потрібно. Проте найбільше готові терпіти війну стільки, скільки потрібно, чоловіки – їх 67%. Серед жінок цей показник становить 60%. Решта показників залишаються майже рівними.
Також читайте:
Жіноча мобілізація та особливі правила для школярів: дивовижні ініціативи.
Мобілізація 2024 з 1 листопада: кого призвуть у першу чергу.
Leave a Comment