Штраф до 34 тис. грн та позбавлення волі: що потрібно знати про незаконне зберігання дров

Новим законопроєкту №9665, який був прийнятий народними депутатами 10 жовтня, фактично забороняється збирати на узбіччі повалені дерева, гілки чи стовбура дерев для обігріву. В умовах воєнного стану правопорушники, які завдають значної шкоди лісовим насадженням, можуть бути оштрафовані або навіть позбавлені волі на строк до 10 років.

Детальніше про покарання за зберігання дров без документів

Адвокат Олексій Кінебас розповів, якщо особа не буде мати товаротранспортну накладну або чека банку, що підтверджує легальність дров, які зберігаються в його домогосподарстві на загальну суму понад 30 тис. грн, то це може призвести до санкції.

Навіть якщо є один стовбур, одне дерево, один пеньок, то теоретично можна говорити про те, що ця деревина має мати документи, де ви її взяли. Все залежить від вартості пошкодженої деревини та обставин. Якщо знищення дерев та чагарників кваліфікують як таке, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану, то покарання прописане суворіше, — уточнив адвокат.

Адвокат також розповів, який штраф можуть накласти на громадян за незаконні дрова:

  • Зберігання або збут дров на суму від 30 тисяч гривень із заподіянням значної шкоди карається штрафом від 34 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до 5 років.
  • За зберігання дров вартістю менше 30 тисяч гривень, навіть якщо це буде один стовбур, передбачена адміністративна відповідальність і штраф.
  • За знищення дерев та чагарників в умовах воєнного стану, які спричинили тяжкі наслідки, можна отримати від 7 до 10 років позбавлення волі.

Зазначаємо, що президент України Володимир Зеленський ще не підписав законопроєкту №9665, а оскільки підпису досі немає, закон ще не набрав чинності.

Також читайте:

“Укрпошта” запроваджує жорстке обмеження для клієнтів.

У Vodafone тепер можна заощадити значну частину коштів.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.