Уже два пункти з п’яти в “плані перемоги” України були відкинуті західними партнерами.
Перший пункт по якому було відмовлено Україні – це вступ в НАТО. Здебільшого партнери годують обіцянками або кажуть, що можуть дати запрошення тільки в тому випадку, якщо Україна вийде на кордони 1991 року.
Інший пункт, це розміщення на території України комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту країни від будь-якої воєнної загрози з боку Росії.
До цього пункту додавався ще секретний додаток, який роз’ясняв, який саме це повинен бути пакет зброї.
Але американські журналісти дізналися, що президент України Володимир Зеленський звернувся до Вашингтона з проханням поставити йому крилаті ракети великої дальності «Томагавк». Саме вони повинні були бути стримуючим фактором.
Президент України навіть розізлився на партнерів і зазначив – “Злита інформація означає, що між партнерами немає нічого конфіденційного“
Журналісти видання “The New York Times” повідомили, що деякі американські чиновники назвали цей запит Києва “абсолютно нездійсненним”.
Повідомляється, що перелік далекобійних цілей у Росії, який раніше надала Україна для отримання дозволу на нанесення ударів американськими ракетами по території Росії, значно перевищує кількість ракет, які США чи будь-який інший союзник могли б поставити без шкоди для своїх потреб.
Слід зазначити, що ракети «Томагавк» мають радіус дії понад 1500 кілометрів, що приблизно в сім разів більше, ніж ракети ATACMS, які Україна отримала в обмеженій кількості.
Посилаючись на чотири джерела, видання також зазначило, що Зеленський нібито був приголомшений відмовою зняти обмеження на дальні удари після його зустрічі з Байденом у вересні.
Минулого тижня радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що позиція Білого дому щодо дозволу Україні наносити дальні удари вглиб російської території не змінилася, хоча дискусії тривають.
Нагадуємо, в плані перемоги Зеленського є 5 пунктів і три секретних додатки, а саме:
- Перший пункт – запрошення України в НАТО.
- Другий пункт – оборона. У ньому йдеться про незворотне зміцнення української оборони проти агресора.
- Третій пункт – Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування.
- Четвертий пункт – стратегічний економічний потенціал.
- П’ятий пункт розрахований на післявоєнний час, він привертав найменше уваги в обговореннях.
Leave a Comment