Уже набув чинності наказ Міноборони №532 щодо використання представниками ТЦК та СП приладі фото-відеофіксації під час оповіщення населення.
Тепер представники ТЦК повинні використовувати гаджети фото-відеофіксації під час роздачі повісток та затримання осіб, які порушили правила військового обліку. Забороняється розголошувати особисту інформацію осіб, які були затримані під час фото- та відеофіксації. Але винятками є випадки, передбачені українським законодавством.
Начальник ТЦК повинен призначити особу, відповідальну за зберігання, видачу та приймання відеореєстраторів і карт пам’яті (ведення спеціального журналу).Відповідальна особа повинна забезпечити неможливість зміни інформації отриманої з відеореєстраторів, а також вести облік.
Працівники ТЦК зобов’язані носити відеореєстратори на одязі, але також можуть тримати їх у руках під час перевірки документів. При перевірці військово-облікових документів у громадян, їх необхідно попередити про те, що ведеться фото- та відеозйомка.
Інформація з відеореєстратора повинна зберігатися 30 днів. Але начальник ТЦК може ухвалити рішення щодо продовження терміну зберігання інформації за певних обставин. Наприклад, якщо дані є доказами в адміністративній або кримінальній справі.
Нагадуємо, в сьогоднішньому законодавстві представники ТЦК та поліції мають право перевіряти облікові документи військовозобов’язаних чоловіків віком 18 – 60 років. У раз порушення правил військового обліку, поліцейські мають право затримати особу і доставити її в ТЦК та СП.
Також читайте:
Мобілізаційні рейди ТЦК відтепер будуть повсюдно: хто віддав такий наказ?
Українці можуть оплачувати рахунки за електроенергію кешбеком.
Leave a Comment